Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na tréninku se počítaly šrámy z Rotterdamu

30 2003
Praha - Pavel Nedvěd byl rád, že se vůbec dobelhal na hřiště, ale ani s čerstvými stehy na kotníku nechtěl trénink vynechat. "Potřebuji ze sebe dostat únavu," poznamenal. Totéž vedlo na strahovský trávník i další: Kollera s puchýři na chodidlech, Baroše s čerstvě sešitou hlavou; nějaký menší šrám měl snad každý. Fotbalisté, kteří měli v nohách remízovou bitvu v Nizozemsku, po příletu do Prahy jen lehce vyklusávali a na strahovském trávníku debatovali o zážitcích z Rotterdamu. Na opačné straně hřiště se potili náhradníci při ostrém tréninku.

Program reprezentace se láme na dvě části. Doznívá sobotní zápas v Nizozemsku, ale už je nutné myslet na středu a na pražský duel s Rakušany. Předěl má zajistit nedělní odpolední volno, po němž už hráči naskočí do přípravy na další díl kvalifikace EURO 2004.

Na tréninku se obojí mísilo dohromady. Hráče si už pečlivě natáčel štáb rakouské televize, jejíž zpravodajka směřovala otázky k blížícímu se zápasu. Z útržků hovorů samotných hráčů však bylo znát, že oni jsou ještě myšlenkami v Rotterdamu.

Mnohým sobotní bitvu připomínal i zdravotní stav. Čtyři čerstvé stehy za uchem zdobily Milana Baroše, Pavel Nedvěd měl dvěma štychy vyspravený kotník. "Mám to ze souboje s van Bommelem, asi mě vzal kolíkama od kopaček," poznamenal Nedvěd.

Pozápasový trénink nikdo nevynechal: "Jsem rád, že tady můžu aspoň pajdat, únava pak jde mnohem rychleji dolů," vysvětloval Nedvěd obutý jen do měkkých tenisek. "Nikdy nenosím na výklus kopačky, myslím si, že je dobré, aby si nohy odpočinuly."

V teniskách běhali také Koller a Grygera, ostatní hráči přišli jako na každý jiný trénink v kopačkách. "Já jsem to neměl v plánu. V šatně jsem si obul kopačky, ale tlačily mě puchýře, a tak jsem se přezul," řekl Koller. Grygera má stejný zvyk jako Nedvěd, v teniskách vyklusává pravidelně.

Trenér Karel Brückner v neděli přenechal práci svým asistentům, a sám si jen lehce vykračoval po hřišti. Miroslav Beránek vedl trénink s osmi náhradníky, Jaroslav Šilhavý velel výklusu deseti mužů z rotterdamské základní sestavy a Jan Stejskal si vzal stranou všechny tři brankáře.

"Tak moje osmička si vezme balony," rozkázal Beránek své legii, a Šilhavý na něj navázal: "A desítka bez míčů za mnou." Skupinky už předtím nazval hlavní trenér podle počtu členů osmičkou a desítkou.

Z Rotterdamu tým přiletěl ve tři hodiny ráno, trénink začínal přesně v poledne, a po sedmdesáti minutách bylo po všem.

Nejrychleji ze hřiště mizel Vladimír Šmicer. "Jdu první na masáž," volal už z dálky na maséra Jiřího Víta. Na rozdíl od některých spoluhráčů měl zcela jasnou představu o odpoledním volnu: s tchánem Ladislavem Vízkem a asistentem trenéra Miroslavem Beránkem měl domluvenou partičku golfu.

"Já jsem v Praze sám, přítelkyně odjela na Moravu, takže asi s ostatními, kteří jsou na tom stejně, vyrazím někam na kafe," říkal neurčitě obránce Zdeněk Grygera.

Pavel Nedvěd plánuje krátké setkání s rodinou: "Ale jsem hodně unavený, takže se brzy vrátím na hotel a půjdu si lehnout."

Za těhotnou partnerkou Hedvikou spěchal Jan Koller, dokonce už z hotelu na trénink jel vlastním autem, aby mohl ze Strahova rychle zmizet. "Mám dneska narozeniny, tak si uděláme malou oslavu," prozradil.

Volno končí dvacátou hodinou, kdy už chce mít trenér všechny hráče pohromadě u večeře. Narozeniny nezůstanou ani zde opomenuty, vedle čerstvého třicátníka Kollera bude slavit i o rok starší Poborský. "Měli bychom dostat dort," doslechl se dortmundský útočník.Najdete na iDNES.czmobilní verze