Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na střelecký rekord Brückner nemyslí

6 2006
Liberec - Chceme mít tři body, žádné žluté karty a žádná zranění - to je krédo trenéra českých fotbalistů Karla Brücknera před sobotním kvalifikačním zápasem v Liberci se San Marinem. Na tiskovou konferenci doprovodil kouče kapitán mužstva Tomáš Rosický. "Souhlasím s trenérem. Tři body, bez karet a zdraví," takhle to musí dopadnout," řekl Rosický.

O základní sestavě Brückner nic prozradit nechtěl, jen připustil, že se bude přece jen lišit od té obvyklé.

"Chceme prostřídat co největší počet hráčů, takže první změny budou už právě v té základní jedenáctce. Ale nemyslím si, že to bude na úkor kvality. A určitě pak využijeme možnosti tří střídání během zápasu," řekl kouč.

Na střelecký reprezentační rekord Brückner v žádném případě nemyslí.

"Takhle neuvažuju. Mimochodem, Němci dali San Marinu druhý gól až ve 29. minutě. Zkrátka i do sobotního zápasu musíme jít s trochou pokory," naznačil trenér srozumitelně, že s německými reprezentanty, kteří stejnému soupeři nasázeli třináct gólů, soutěžit nechce.

Nejvyššího vítězství zatím české mužstvo dosáhlo právě na libereckém stadionu, loni v červnu porazilo v kvalifikaci na mistrovství světa Andorru 8:1.

Reprezentanti si sobotního soupeře prohlédli u videa, k čemuž Rosický poznamenal:

"Nejtěžší asi bude dát jim první gól, protože tahle mužstva brání třeba i v deseti. A ono to tak jistě bude i zítra. Zkrátka, čeká nás zápas o prvním gólu. Když ho dáme co nejdřív, bude to pak už snadnější."

V tomto týdnu se hodně mluvilo i o tom, že zápas s outsiderem se nesmí v nejmenším podcenit. A jakou má Brückner záruku, že jeho svěřenci San Marino nepodcení?

"Tohle se nám ještě v žádném mistrovském zápase nestalo. Takže po této stránce jsem klidný. Vždyť hráči se vždycky chtějí prezentovat co nejlíp, byť to zítra bude se slabším soupeřem," reagoval Brückner.

České mužstvo v pátek odpoledně trénovalo na liberecké trávě a stejně jako v minulých dnech je příprava zaměřena především na útočnou fázi.

"Vzhledem ke kvalitě soupeře jsme se tentokrát víc zaměřili na finální část útočné fáze. A rovněž taktika je směrována spíš na ofenzivu," uvedl Brückner krátce předtím, než se svými hráči přišel na hřiště.

Pravděpodobné sestavy

Česko: P. Čech - Ujfaluši, Rozehnal, Jiránek, Jankulovski - Jarolím, Rosický, Polák, Plašil - Baroš, Koller.
San Marino: A. Simoncini - Valentini, Della Valle, Albani, Bacciocchi, Bonini - Massi, Domeniconi, Vannucci, Michael Marani - Selva

Karel Brückner a Tomáš Rosický na tiskové konferenci

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze