Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na Spartu míří zvláštní vlak a sto autobusů

27 2002
Liberec - O stadionech v Teplicích, na Spartě a na pražském Strahově jako o místech pro čtvrteční pohárovou odvetu s Lyonem uvažovali liberečtí činovníci v případě, že jejich tým nebude moci hrát na svém trávníku. Teplice později zamítli, protože tam je podobné počasí jako v Liberci, a hřiště tím pádem zbědované stejně. "Když komisař UEFA v úterý odpoledne rozhodl, že naše hrací plocha je neregulérní, trenéři se po krátké poradě rozhodli pro Spartu," sdělil liberecký manažer Josef Jinoch.

Jak na Spartě, tak na Strahově byl tento scénář předjednán, takže i když sparťanské vedení v úterý dopoledne odcestovalo s mužstvem k zápasu Ligy mistrů do Atén, nic nebránilo, aby Jinoch týž den večer domluvil přímo na letenském stadionu detaily pronájmu. "Spartu máme pro čtvrteční pohárový zápas k dispozici na klíč za milion korun," uvedl dále Jinoch.

Poněkud rozčarován však je z postoje šéfů areálu na Strahově. "Měli jsme tam mimo jiné domluven čtvrteční dopolední rozcvičení, ale protože hrát budeme na Spartě, strahovské vedení nám i tu běžnou rozcvičku v den zápasu zrušilo," poznamenal Jinoch roztrpčeně.

Liberecký asistent trenéra Josef Csaplár, pobouřený už zákulisními tahy lyonských činovníků, na jejichž popud kontrola libereckého hřiště dopadla tak, jak dopadla, na postoj pánů Strahova reagoval: "Jdou po nás prostě všichni. Někde se ale rozhýbáme, jenže to vyřešíme až na místě." Liberečtí fotbalisté ze středy na čtvrtek nocují v šestém pražském obvodu v hotelu Praha.

V Liberci v těchto hodinách vyvíjejí horečnou činnost týkající se čtvrteční dopravy místních fanoušků na sparťanský stadion. Podle posledních informací se na odvetu osmifinále Poháru UEFA s Lyonem prodalo kolem devíti tisíc lístků.

"Pro tisícovku fandů vypravujeme z Liberce zvláštní vlak, který pojede až na pražské nádraží v Dejvicích, odkud je to na Spartu pěšky necelou čtvrthodinku," řekl Jinoch. "Kromě vlaku máme pro další příznivce zamluvených sto autobusů, které do Prahy vyrazí ve čtvrtek hodinu po poledni. A samozřejmě, že každý, kdo se prokáže vstupenkou, pojede vlakem i autobusem na Spartu a zpátky do Liberce zadarmo."

Pokud by této dopravy chtělo využít ještě víc fanoušků, podle Jinocha na to vedení libereckého klubu patřičně zareaguje. Kapacita prozatím nabízené dopravy je kolem pěti tisíc lidí, počítá se samozřejmě s tím, že mnozí fandové se do Prahy vydají po vlastní ose.

Vstupenky zakoupené v Liberci na Spartu platí. "Kdo si pořídil nejdražší lístky za pět set korun na libereckou hlavní tribunu, ten bude mít nejlepší místa samozřejmě i na Spartě," ujistil Jinoch. Na letenském stadionu pak lze další vstupenky na čtvrteční zápas kupovat za 300 a 200 korun. Kapacita Sparty je 21 362 diváků, v Liberci poloviční.Najdete na iDNES.czmobilní verze