Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na Schalke začal kouč blouděním

12 2006
Gelsenkirchen - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Trenér Karel Brückner procházel chodbami a nevěděl, kudy dál. "Kde jsou naši šéfové?" ptal se kouč fotbalové reprezentace s udiveným úsměvem novinářů, kteří na něj čekali v rozlehlém sále. V něm už měla pár minut probíhat Brücknerova tisková konference.

Úsměvnou historkou začala v neděli večer fotbalová reprezentace ve Veltins Aréně v Gelsenkirchenu, kde dnes v 18 hodin vstoupí do mistrovství světa proti Spojeným státům.

Brückner se na chvíli zase ztratil a pak už vešel správnými dveřmi. Když se usazoval na židli za vyvýšeným pódiem, šlehaly na něj blesky z fotoaparátů.

S koučem dorazil i kapitán Tomáš Galásek a oba odpovídali přibližně dvacet minut. "Já se fotbalem bavím," reagoval Brückner na dotaz, jak se před startem svého mužstva na šampionátu cítí.

Ostatní čeští fotbalisté se už převlékali v kabině a chystali se na večerní trénink.

Mezi modré tribuny s víc než padesátitisícovou kapacitou, kde je doma mužstvo Schalke 04, vešel jako první obránce Radoslav Kováč a uvnitř nádherného stadionu se chvíli jen rozhlížel.

Gólman Petr Čech zase vykopl míč do výšky a chybělo mu málo, aby trefil obří obrazovku, zavěšenou vysoko nad hřištěm na ocelové konstrukci střechy.

Přicházeli Štajner, Jarolím, Koller, Nedvěd, Rosický a další. Byl mezi nimi i Baroš, který už od minulé soboty netrénuje.

Nastoupí? Odpověď zůstává utajena. Když skončila rozcvička, nikdo kromě fotbalistů, realizačního týmu a pořadatelů nesměl na stadionu být.

Trenér Brückner dal pokyn a poslední trénink před dnešním startem byl zahájen.

Trenér Karel Brückner sleduje fotbalisty při předzápasovém tréninku v Gelsenkirchenu.Najdete na iDNES.czmobilní verze