Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na oblíbenou kávu fotbalisté moc času neměli

5 2003
Praha - Tentokrát v hale terminálu jih na pražském letišti v Ruzyni fotbaloví reprezentanti před odletem "za prací" moc dlouho nepobyli. Například: sotva si kapitán týmu Pavel Nedvěd sedl ke své oblíbené kávě, už ho jeden z kustodů popoháněl k pasovému odbavení. "Člověk si ani nemůže dát v klidu kafe, tady se pořád pospíchá," zlobil se Nedvěd naoko a narychlo usrkával z bíleho hrníčku. "To Italové mají na všechno dost času."

Byl pátek ráno a české národní mužstvo odlétalo do běloruského Minsku ke kvalifikačnímu utkání o účast na mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku.

I když spěch byl takřka hmatatelný, na krátká interview s televizními reportéry a s novináři si Nedvěd a někteří jeho spoluhráči čas udělali.

Současná hvězda Juventusu a evropského fotbalu by prý ráda splnila přání mládežnického trenéra Josefa Žaloudka. Právě jemu byl Nedvěd ve čtvrtek v Plzni na pohřbu.

"Už jsem říkal, že největší radost by mu udělalo, kdybychom postoupili na mistrovství Evropy," řekl Nedvěd na adresu člověka, který byl jeho druhým tátou, a pro velký fotbal ho vychoval. "Tak věřím, že se k té Evropě v MInsku pořádně odpíchneme a přiletíme z Běloruska se třemi body."

Autobus s fotbalisty přijel z dejvického hotelu Praha na poslední chvíli. Cesta většiny hráčů vedla jako obvykle k novinovému stánku. Nejrůznější časopisy šly na dračku. "Děláme to tak vždycky, aby bylo v letadle co číst," řekl za všechny Tomáš Rosický, ofenzivní záložník Dortmundu.

Potom už se ale hodně pospíchalo a kustodi Jaroslav John s Jiřím Šímou, kteří do Ruzyně dorazili s dostatečným předstihem, rozdávali reprezentantům palubní vstupenky a zároveň všechny hráče rázně směrovali k odbavení.

Jen pár jich uniklo k bufetu, aby si pak vsedě u stolečků vychutnali pár doušků kávy. Ale to už nad nimi zase stáli kustodi a připomínali, že speciál do Minsku na nikoho čekat nebude...

Záložník Tomáš Galásek se po dotazu, jestli už svalové zranění odeznělo, zatvářil tajemně a řekl: "Uvidíme po dnešním tréninku." Kolemjdoucí Nedvěd nepostradatelnost špílmachra Ajaxu Amstredam v národním mužstvu potvrdil, když k novinářům prohodil: "Na Tomáše nám nesahejte, toho budeme moc potřebovat."

Druhý marod Jiří Štajner z Hannoveru už má výron v kotníku zhojený. "Když mě trenér bude potřebovat, jsem připravený zítra nastoupit," prohlásil. A Zdeněk Grygera, obránce Ajaxu, o kterého se po minulém víkendu celý realizační tým strachoval nejvíc, už je v pořádku také.

"Vlastně už ani nevím, že mě něco nepříjemného potkalo, bez problémů," řekl Grygera, jenž v holandské lize prodělal otřes mozku.

I trenér Karel Brückner odlétal do Běloruska relativně s klidem v duši. "Mužstvo máme opravdu dobré, tak věřím, že důležitý zápas zvládne," poznamenal kouč.

K faktu, že šest jeho hráčů je ohroženo druhou žlutou kartou, což by znamenalo absenci na středeční zápas s Nizozemskem, trenér uvedl: "Věřím, že hromadně nám hráči neubudou. A výpadek jednoho či dvou nahradit umíme, to už jsme v některých minulých zápasech ukázali."

Nejčerstvější informace před odletem do Běloruska dává trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner

Kapitán české fotbalové reprezentace odpovídá televizi před odletem národního mužstva do Běloruska

"Člověk si ani nemůže v klidu vypít kafe, pořád se někam pospíchá," durdil se na pražském letišti před cestou do Běloruska kapitán českých fotbalistů Pavel Nedvěd

Poslední chvíle Marka Jankulovského (vlevo) a Milana Baroše před odletem národního mužstva do Běloruska

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze