Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na kom trenér Brückner staví?

4 2003
Praha - Všichni Brücknerovi muži. Tak se může nazvat pětice fotbalistů, na kterých staví svůj tým trenér reprezentace. Ve vůdce vyrostl záložník Juventusu Pavel Nedvěd, důležité góly dává Jan Koller z Dortmundu. Mladík Petr Čech je zase jistotou mezi tyčemi... Dále čtěte: Poborský? Hrající dějiny české reprezentace x V půli kvalifikace se fotbal leskne x Vrátí se Řepka do reprezentace x Tým vyléčilo Brücknerovo kouzlo

1.Vůdce. Trenér prosadil, aby byl Pavel Nedvěd i po předloňské zkažené baráži znovu kapitánem. Za důvěru má velký vděk. Záložník Juventusu září a je oddaný. „Žádná nafoukaná hvězda, to je jen pověra,“ říká Karel Brückner.

2. Bomber. Dva metry výšky, metrák váhy, životní forma, neuvěřitelná síla. Jan Koller je postrachem. I když ho každý soupeř speciálně brání ve dvou, prosadí se. Co zápas, to gól. Nebo rovnou dva, jako ve středu.

3. Nepostradatelný. Přesně tak to kouč cítí, když mluví o Tomáši Galáskovi. Střed zálohy a štít celého týmu. Nenápadný, ale neúnavný. Umí chytře faulovat, aby na půlce zastavil nebezpečí. Pokud by se zranil, stejně dobrá náhrada neexistuje.

4. Kliďas. Ve dvaceti dorostl Petr Čech v elitního brankáře Evropy. Jistý při centrech, reflexivní na čáře, sebevědomý a stále ještě dostatečně pokorný. Nebýt jeho, Rakousko ve středu vedlo. Když je potřeba, zasáhne - pořád ve střehu.

5. Levák. I kdyby hrál v Udine útočníka, pro reprezentaci je Marek Jankulovski první volbou na levý kraj obrany. Je jistý při penaltách.

Fotbalová reprezentace pózuje fotografům před kvalifkačním utkáním s Rakouskem: dolní řada zleva: Nedvěd, Baroš, Galásek, Šmicer, Jankulovski; horní řada z leva: Koller, Čech, Bolf, Grygera, Ujfaluši a Poborský.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze