Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na Italy padá kritika, Čechy zatím neřeší

Italové na tréninku - Italští fotbalisté na tréninku. | foto: Reuters

19 2006
Duisburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Filippo Inzaghi ze tří kroků trefil jen brankáře a chytil se za hlavu. Itálie, čtvrteční soupeř českých fotbalistů na mistrovství světa, v pondělí trénoval, ale na rozhodující souboj ve skupině se ještě nechystal. "To začneme až od úterý," prohodil obránce Gianluca Zambrotta.

Nad tréninkovým centrem v Duisburgu se zatáhly šedé mraky, udeřily blesky a spustil se prudký déšť.

Na italské fotbalisty zase padá tvrdá kritika po sobotním nepovedeném zápase se Spojenými státy (1:1).

V ostré palbě je především mladý záložník De Rossi, který ve výskoku udeřil loktem McBridea a byl vyloučen.

"Chtěl vyhrát souboj, určitě v tom nebyl úmysl. Ve fotbale se takové věci můžou stát," omlouval ho obránce Gianluca Zambrotta.

Italští novináři neustále připomínají dva roky starou událost, kdy na Euro v Portugalsku záložník Totti plivl na Poulsena z Dánska. Tenkrát z toho byl skandál a Itálie nepostoupila ze skupiny.

Může se něco podobného opakovat i na mistrovství světa?

Italové potřebují bod s Českem získat bod a postoupí do osmifinále. Výhra jim zajistí první místo ve skupině.

"Když jsem pod tlakem, umíme zahrát," řekl na nedělní tiskové konferenci kouč Lippi.

Nevlídné počasí, které Duisburg po poledni zasáhlo, italské fotbalisty už na hřišti nezastihlo. Chvíli před bouřkou příprava skončila.

Na střeženém hřišti, kam mohli jen novináři, začali Buffon, Totti a spol. dlouhou rozcvičkou.

Když pak v poklusu odběhli několikrát kolem hřiště. Pro ty, kteří odehráli většinu sobotního zápasu se Spojenými státy, trénink skončil.

Nesta, Zambrotta, Cannavaro, Pirlo, Toni a Gilardinho odešli do kabiny a odpočívali.

Záložník Perrotta, který má naražený stehenní sval, byl v péči masérů. Zdravotní problémy trápí i útočníka Iaquintu, který marodí s vykloubeným palcem na ruce.

Mezitím kouč Lippi rozmístil po trávníku barevné kužele, nechal přinést branku a na zkráceném hřišti si to proti sobě rozdala dvě mužstva, složená většinou z náhradníků.

S růžovým nátělníkem běhali Matterazzi, Zaccardo, Inzaghi, Totti, De Rossi a Camoranesi. Proti nim hráli Del Piero, Gattuso, Grosso, Oddo, Barzagli a Barone.

Všichni se trápili v koncovce, nedávali ani jasné šance a tak zářili náhradní brankáři Peruzzi s Ameliou.

Buffon, italská jednička, trénoval na opačné straně hřiště sám.

Za to mužstvo je pod pečlivým dohledem novinářů i fanoušků, kteří čekali před branami tréninkového centra a při odjezdu hráče bouřlivě zdravili.

Další sídlo během šampionátu mají Italové na stadionu ve čtvrti Wedau, na kterém hraje místní MSV Duisburg.

Ač vyznává také modré barvy, uvnitř hlavní tribuny byly zdi kompletně přemalovány na azurově modrou.

U vchodu svítí velký nápis Casa Azzurra a Italové se se zde opravdu mohou cítit jako doma. Na stěnách plakáty hráčů, kavárna, kde dostanete pravé capuccino, ale třeba i televizní studio, kde se pořizují rozhovory.

Na tréninkovém centrum se musí přejet z jižní části města do severní. Magistrála vede centrem, překlene řeku Ruhr, pod sebou nechá doky a továrny. Autobus zastaví až ve čtvrti Meiderich u obrovského parku, vedle nějž se tréninkové centrum MSV Duisburg nachází.Najdete na iDNES.czmobilní verze