Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na hřišti nebyly sítě a kouč Brückner zuřil

7 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Karel Brückner pohlédl na hřiště a rozčarovaně strnul. Trenéra českých fotbalistů naštvalo, že za brankami na tréninkovém hřišti ve Westerburgu nejsou vysoké sítě, které mají zachytávat nepřesné střely. "Mělo to být hotové od března," zlobil se Brückner.

Na velké LCD obrazovce běžely záběry z nepokojů brazilských zemědělců, když Brückner na mistrovství světa v Německu poprvé předstoupil před novináře.

Z úsečných odpovědí se dalo vystopovat, že nemá dobrou náladu.

Schulstadion ve Westerburgu má kolem hřiště atletickou dráhu a kvůli jakékoli nepřesné střele by se pro míč muselo padesát metrů daleko.

"To byl můj jediný požadavek, v březnu to mělo být hotové. Navíc mě šestsetdvacetkrát ubezpečovali, že je to v pořádku. A my sem přijedeme a nic. No nezlobte se, že jsem naštvaný," hřímal kouč. "Přitom je to základní věc pro trénink."

Čeští fotbalisté jsou v dějišti šampionátu první den. V poledne přistáli na nedalekém letišti Siegerland, ubytovali se v hotelu Lindner a odpoledne v půl páté zahájili první trénink.

Než za sebou měli rozcvičku, lidé z české výpravy za pomoci pár pořadatelou ochranou síť za jednou z branek rychle napnuli.

Předtím Brückner evidentně neměl chuť na otázky odpovídat, svým typickým suchým humorem šetřil.

Zahraniční novináři se ho například ptali, co soudí o problémech s úplatky v Itálii, která je jedním ze soupeřů Česka v základní skupině.

"Problém má fotbal, není to jen v Itálii. A jestli to italské mužstvo negativně poznamená? Nepřál bych mu to."

Se svými hráči, kteří v italské lize působí, o tom hovořil už před třemi týdny v den srazu. "Bylo to krátké a tím to pro nás skončilo."

Jan Koller si zpracovává míč na prvním tréninku reprezentace v Německu.Najdete na iDNES.czmobilní verze