Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na generálku dorazí Trinidad a Tobago

18 2006
Nymburk - Čtyři neevropští soupeři prověří síly českých fotbalistů těsně před začátkem letošního MS. Svaz finišuje v jednání se Saúdskou Arábií, Paraguayí, Kostarikou a Trinidadem-Tobago o přípravných zápasech na přelomu května a června. První dva protivníci dorazí za českým týmem na alpské soustředění, Kostarika přijede do Jablonce a s Trinidadem-Tobagem je plánována poslední generálka v Praze na Letné.

Jednání o zápasech jsou v různých fázích, těsně před podpisem jsou už smlouvy se Saúdskou Arábií a Trinidadem-Tobago.

"Neevropští soupeři trenérovi před mistrovstvím světa vyhovují," řekl místopředseda fotbalového svazu a šéf národního týmu Vlastimil Košťál.

Kromě čtyř zápasů v závěru přípravy na MS čeká reprezentaci v jarní sezoně už jen jediná akce, na přelomu února a března souboj proti Turecku. Více prostoru už mezinárodní termínová listina přípravám národních týmů neposkytuje.

Do tureckého Izmiru proto z Prahy zamíří neobvykle široká výprava. Během dvou dní se zde představí juniorský výběr do 21 let a dva seniorské týmy. Kouč Brückner rozdělí kádr na dvě poloviny, náhradníci by se měli utkat v úterý 28. února s tureckým B-týmem, elitní sestava nastoupí o den později proti domácímu áčku.

Plán přípravy
28.2. Turecko B - Česko B (Izmir nebo Manisa)
1.3. Turecko - Česko (Izmir)
26.5. Česko - Saúd. Arábie (Innsbruck?)
27.5. Česko - Paraguay (Ga-Pa?)
31.5. Česko - Kostrika (Jablonec)
3.6. Česko - Trinidad-Tobago (Praha)

Ještě v pondělí 27. 2. čeká všechny hráče v Praze slavnostní vyhlášení Fotbalisty roku, a tak hrozí, že rezervní tým bude v den přesunu už večer hrát. "Ještě to není definitivně potvrzené, je možné, že oba zápasy sehrajeme až ve středu," poznamenal Petr Fousek, generální sekretář fotbalového svazu.

Hrozbu ptačí chřipky, která straší východ Turecka, představitelé českého fotbalu pozorně sledují. "Zatím to jen monitorujeme, měli bychom hrát na západě země, kde žádné případy nezaznamenali," uvedl Košťál. Je zde však i krizová varianta. "Navrhli jsme možnost, že při zhoršení situace přesuneme zápasy k nám, ale zatím jsme nedostali žádnou odpověď," dodal šéf reprezentace.

Dva zápasy v Alpách

K závěrečné přípravě před mistrovstvím světa by se měli čeští fotbalisté sejít ve čtvrtek 18. května a nejpozději v sobotu se přesunou do rakouského Seefeldu k závěrečné přípravě.

V rámci soustředění sehrají dva zápasy, pro něž kouč Brückner pravděpodobně opět rozdělí mužstvo na dvě poloviny. Nejprve 26. května tým nastoupí proti Saúdské Arábii a o den později změří síly s Paraguayí. Hrát by se mělo buď v rakouském Innsbrucku nebo v německém Garmisch-Partenkirchenu.

Neevropští protivníci se už tou dobou budou na starém kontinentu aklimatizovat před světovým šampionátem, a tak pro ně česká nabídka byla lákavým zpestřením tréninku.

Totéž platí i o zbývajících soupeřích, kteří se za Brücknerovým týmem vydají na české území.

V poslední květnový den se bude v Jablonci otevírat nově zrekonstruovaný stadion, a slavnostní premiéru obstará zápas Česka pravděpodobně s Kostarikou. "Dlouho jsme jednali s Koreou, ale nakonec jsme se nedohodli na termínu. Dnes se domlouváme s Kostarikou, ale máme v záloze i další soupeře," řekl Košťál.

Poslední generálka před odletem na šampionát proběhne už tradičně v Praze na Letné. Téměř jistým soupeřem je středoamerický účastník mistrovství světa, tým Trinidadu a Tobaga. Mužstvo kolem Dwighta Yorka, někdejšího útočníka Manchesteru United, se v Praze představí v sobotu 3. června.

Do dějiště světového šampionátu se česká reprezentace vydá o čtyři dny později, ve středu 7. června. První zápas čeká Brücknerovy hochy v pondělí 12. června, v Gelsenkirchenu se postaví proti Američanům.Najdete na iDNES.czmobilní verze