Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na fotbal s Ghanou vyrazili i hokejisté

17 2006
Kolín nad Rýnem - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - I hokejisté žijí fotbalem. Po pěší zóně od Kolínského Dómu, mezi tisíci českých fanoušků v červených dresech, si vykračovali Martin Erat s Martinem Havlátem. "Přijeli jsme si to užít," prohodil Erat, stříbrný medailista z letošního mistrovství světa v Lotyšsku.

Erat s Havlátem dorazili do Kolína nad Rýnem na dnešní souboj českých fotbalistů s Ghanou a ve městě se ztratili mezi spoustů krajanů.

Červené moře se táhlo od samého srdce milionového města, obrovské katedrály se dvěma věžemi, přes nákupní třídy Hohe strasse a Schildergasse až do západní části ke stadionu Rýnské energie.

Na Schildergasse, ulici, kde projde v průměru nejvíc lidí za hodinu v Německu, se čeští fanoušci složitě proplétalii.

Nakukovali do obchodů se suvenýry, postávali u stánků s pivem a obsypali zahradní restaurace.

Nebyli moc slyšet, energii jim bralo slunce, které v Kolíně ostře pálí už od rána.

Postupně se scházeli na Neumarktu, velkém náměstí s parkem, odkud jezdí tramvaje na stadion.

Vůz číslo 1 ještě posílila zvláštní linka, aby se davy českých fanoušků dostaly z centra na zápas, který začíná v 18 hodin.

Cestou, během níž se vystřídalo deset stanic, míjel skupiny dalších příznivců. Tam, kde lidé popíjeli, visela na plotech česká vlajka.

Bylo jen jedno místo, kde byste ji nenašli. U jednoho z barů posedávali po zemi ghanští fanoušci, rozloženi na dece na chodníku a prozpěvovali si.

Když se tramvaj otočila na obratišti před stadionem a zabrzdila, červená vlna se vyvalila ven a zaznělo tradiční skandování. "Češi, Češi a kdo neskáče není Čech."

A také troufalé: "Mistři, mistři."

Do zápas s Ghanou chyběly dvě hodiny a vysoké tribuny anglického střihu se pomalu začaly plnit.

Čeští a ghanští fanoušci se fotografovali na centrálním náměstí v Kolíně nad Rýnem před večerním zápasem týmů ČR a Ghany na fotbalovém mistrovství světa."2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze