Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na divokou atmosféru se hráči Slavie těší

15 2005
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Slávističtí fotbalisté se přijeli do Hamburku prát o postup v Poháru UEFA, ale zároveň se těšili, že poznají stadion, který se chystá na mistrovství světa. "Před padesátitisícovou návštěvou jsem ještě nikdy nehrál," přiznal obránce Martin Latka. Podobně mluvila i většina jeho spoluhráčů.

Moderní aréna však Pražanům připravila i jedno nepříjemné překvapení: trávník je v hodně bídném stavu.

"Na tak velkém stadionu jsem snad ještě nikdy nebyl," přiznal záložník Karel Piták, který však kvůli zranění zůstane dnes večer jen na tribuně.

Místo toho, aby byl jedním z ostře sledovaných bojovníků na hrací ploše, ztratí se mezi padesáti tisíci diváky v ochozech. "Moc mě to mrzí, na zápas v takovém prostředí jsem se moc těšil."

Včera večer už bylo prodáno 46 000 vstupenek a další jistě půjdou na odbyt ještě před zápasem.

Domácí trenér Thomass Doll si zájem diváků pochvaloval. "Krátce před Vánoci, kdy lidé utrácejí hodně peněz za dárky, to je příjemná zpráva."

Slávistický stoper Latka tuší, že německý tým bude mít v divácích velkou podporu. "Nečeká nás nic lehkého, fanoušci poženou domácí hráče do útoku."

"Fotbal se hraje právě kvůli divákům a tak bychom se měli těšit, že jich přijde tolik," myslí si naopak útočník Stanislav Vlček. "Všichni se už nemůžeme dočkat a myslím, že to na našem výkonu bude znát. Srážet nás to určitě nebude," slibuje.

Co by však mohlo sehrát negativní roli, je špatný terén. Pomyšlení, že právě na tomto trávníku se bude v létě hrát pět zápasů mistrovství světa, vzbuzuje podiv.

"Uvidíme, kdo se s tím líp vypořádá," krčí rameny obránce či záložník Matej Krajčík. Bahnitá, pískem prosypaná hrací plocha slovenského fotbalistu nemile překvapila. "Nevím, na co se budují takovéhle stadiony, když tu nesvítí sluníčko a necirkuluje vzduch."

Slávistický kouč Karel Jarolím už předem věděl, do čeho jde. "Mluvil jsem o tom už předem s Davidem a všiml jsem si špatného terénu i při minulých zápasech Hamburku," řekl kouč, jehož syn David za místní klub hraje.

Těžko říct, komu terén napomůže víc. "Je jasné, že když je míň prostoru, tak má horší možnost prosadit se tým, který chce útočit."

Utkání začíná v 18.30, na stránkách iDNES můžete sledovat on-line reportáž.Najdete na iDNES.czmobilní verze