Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Čecha dohlíží specialista z Chelsea

29 2006
Praha - Nenápadný muž v šusťákové soupravě s nápisem "Czech team" se na úterním tréninku české fotbalové reprezentace téměř nehnul od brankáře Petra Čecha. Těsně za hrací plochou každý gólmanův pohyb sledoval ostřížím zrakem. Fyzioterapeut Denis Talbot z londýnské Chelsea doprovází klubovou a českou brankářskou jedničku na reprezentačním srazu.

"Je to jeden z těch mnoha lidí, kteří se o mě v Chelsea po zranění starají," vysvětloval po tréninku Čech, který se koncem června podrobil operaci obou ramen. "Věnuje se mi zhruba čtyřicet minut před tréninkem a stejnou dobu po něm. Jsem rád, že tu se mnou může být."

Chelsea o Talbotovu týdenní péči o Čecha domácí fotbalový svaz oficiálně požádala a když se jí dostalo kladné odpovědi, trenér Mourinho vyslal do Prahy společně s Čechem právě Talbota.

"Jde především o speciální posilovací rehabilitační cviky a masáže," prozradil Talbot, který je původem Francouz a do Chelsea přišel nedávno. "Jsem rád, že mě český realizační tým vzal mezi sebe, je tu moc příjemná atmosféra. A budu v nadcházejících kvalifikačních zápasech držet Petrovi i celému vašemu týmu palce."

České fotbalisty čeká v sobotu kvalifikace s Walesem v Teplicích a příští středu se Slovenskem v Bratislavě, hraje se o účast na mistrovství Evropy 2008.

Brücknerovo mužstvo trénovalo v nevlídném sychravém mrholení, po úvodním rozcvičení se oddělil pouze Jiránek, který má potíže s kolenem. Zranění si přivodil před týdnem v ruské lize a bolest se v těchto dnech ozvala naplno.

"Ale pondělní magnetická rezonance ukázala, že o poškození menisku nebo vazů nejde. Je to jen jak my říkáme kostní modřina, což prostě bolí. Ale zítra už by měl Jiránek trénovat s ostatními," poznamenal lékař Petr Krejčí.

V úterý stoper moskevského Spartaku k pouze vyklusával. "Ale zítra už do toho jdu naplno s mužstvem," ujistil Jiránek při odchodu ze hřiště.

Ostatní si zahráli na dvě branky, zastříleli si a došlo i na speciální nohejbal přes vysokou síť, což už praktikovali i na květnovém soustředění v Seefeldu. Krátce po dvanácté se už čeští reprezentanti trousili do kabin a poté do autobusu, který je odvezl do jejich přechodného domova v hotelu Praha.

Odpoledne mají fotbalisté volno a k další strahovské přípravě se opět sejdou ve středu dopoledne.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze