Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na bydlení v Německu musí kývnout trenér

20 2005
Praha - Až v polovině ledna bude známé místo, kde budou bydlet čeští fotbaloví reprezentanti během mistrovství světa. To se ve dvanácti německých městech hraje příští rok od 9. června do 9. července. Po jednání výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu o tom informoval svazový generální sekretář Petr Fousek.

"Přibližně do 10. ledna by se měl výběr míst zúžit na dvě lokality a z těch by si trenér Brückner vybral konečnou variantu. Samozřejmě s tím, že by se na obhlídku obou ubytovacích zařízení osobně vypravil," upřesnil místopředseda fotbalového svazu Jaroslav Vacek.

Místa pro pobyt národního mužstva zatím v Německu vyhledávají vedoucí Brücknerova týmu Jaroslav Dudl společně s tiskovým mluvčím reprezentace Lukášem Tučkem.

Fotbalisté už také vědí, kde budou hrát tři přípravné zápasy těsně před šampionátem, tedy na rozhraní května a června.

Ještě v rámci horského soustředění v rakouském Seefeldu by se mělo hrát první z těchto utkání 26. května v Innsbrucku, dva zbývající zápasy uvidí letenský stadion v Praze a stánek v Liberci, termíny jsou 31. května a 3. června.

Jména soupeřů ještě známa nejsou, ale každopádně střetnutí s atraktivnějším protivníkem uvidí kvůli dvojnásobné kapacitě Praha.

Zatím je jasno kolem přípravného utkání 1. března, kdy se české národní mužstvo střetnu v Istanbulu s domácím Tureckem.

"V těch třech zápasech bezprostředně před šampionátem bychom rádi hráli se soupeři z Latinské Ameriky a z Afriky," poznamenal sekretář Fousek.

Česko hraje na mistrovství v základní skupině postupně s USA (12. června v Gelsenkirchenu), Ghanou (17. června v Kolíně nad Rýnem) a s Itálií (22. června v Hamburku).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze