Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na Brno čeká další neznámý soupeř

5 2003
Thun - Fotbalisté 1. FC Brno hrají další kolo Intertoto Cupu a podobně jako před začátkem úvodního duelu proti arménskému Kotajku ani tentokrát o soupeři mnoho nevědí. Jisté je, že švýcarský Thun, na jehož hřišti dnes večer nastoupí k prvnímu zápasu, skončil v minulém ročníku domácí soutěže jako nováček na 7. místě. "Nejlepší by bylo vyhrát, ale čekám spíš vzájemné oťukávání," řekl brněnský trenér Karel Večeřa.

Přibližný portrét soupeře si Večeřa sestavuje z údajů na internetu. K dispozici má počty odehraných zápasů nebo vstřelených branek. Thun má mladé mužstvo se zkušeným brankářem, tři hráče z Toga, Pobřeží slonoviny a Kamerunu.

Švýcarská liga startuje za dva týdny, a Thun by tedy měl být v přibližně stejné fázi rozehranosti jako brněnské mužstvo.

"Informace z tisku a internetu, podle kterých si snažím mapovat případné opory soupeře, jsou však nedostatečné," připustil kouč.

K utkání odletěla brněnská výprava v pátek ráno z Vídně do Curychu, odkud se na oběd přesunula do Thunu. Po krátkém odpočinku čekal hráče v čase začátku zápasu v 19 hodin.

Mužstvo se musí obejít bez záložníka Musila, který se lehce zranil ve středeční přípravě proti slovenské Senici (0:2). Jeho místo v šestnáctičlenném kádru zaujme obránce Křap.

Brňané nastoupí s jedinou změnou oproti dvojutkání s arménským Kotajkem, když v záloze nastoupí na Musilově místě Živný. Ačkoli tím může utrpět ofenzivní švih středové řady, jenom na bránění se tým podle Večeřových slov soustředit nechce.
"Víme, že gól vstřelený na hřišti soupeře má velkou váhu," naznačil, jakým směrem by rád postupoval.

Odvetu hraje jeho tým za týden opět v Poštorné.

Autoři:


Témata: Zbrojovka Brno
Najdete na iDNES.czmobilní verze