Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


My jsme tady doma, křičeli Slováci. Jankulovski jim dává za pravdu

Slovensko: fanoušci v Praze - Slovenští fanoušci před kvalifikačním utkáním v Praze. | foto: ČTK

2 2009
Nejen na hřišti, ale také v hledišti zvítězili v aprílovém letenském večeru Slováci. K výhře 2:1 nad českými fotbalisty dovedli hostující tým neúnavní diváci. "Chvílemi jsem měl pocit, že se hraje na Slovensku," postěžoval si český obránce Marek Jankulovski.

"My jsme tady doma!" a "Kdo neskáče není Slovák. Hop, hop, hop!" Ve slovenských kulisách se odehrávalo skoro celé utkání a po závěrečném hvizdu vypukla opravdová euforie. Rozradostnění fotbalisté házeli mezi diváky vše, co měli na sobě, někteří z nich zůstali pod tribunou stát jen v elastických spodkách.

Po sérii neúspěchů Slováci zlomili český komplex. Rivalům pořádně zkomplikovali cestu na světový šampionát a sami se mu naopak o velký kus přiblížili. "Jsme strašně šťastní, že se nám to podařilo. Musíme si to štěstí pořádně užít," usmíval se obránce Martin Škrtel. "Výhra v Česku, které pravidelně hrává na závěrečných turnajích nám dodá velké sebevědomí."

Nadšený byl i střelec úvodní branky Stanislav Šesták. "Fanoušci byli fantastičtí. Po celý zápas křičeli, že my jsme tady doma, a měli pravdu. Atmosféra byla opravdu vynikající."

České publikum rozladěné nejen středečním výkonem příliš vřelé nebylo a Jendriškův gól na 2:1 byl hromadným signálem k úprku domů. "Ukázal se typický český divák," mrzelo Jankulovského. "Potřebovali jsme pomoc, ale ta nepřišla. Musím však přiznat, že jsme to už trošku čekali," dodal obránce milánského AC.

Česko - Slovensko 1:2

To nejdůležitější z kvalifikační bitvy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze