Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


My chceme Žižkov, skandovali diváci

15 2003
Praha - Přesvědčivý výsledek, který dává velké naděje na postup. Snad jen to může těšit žižkovské fotbalisty po prvním zápase předkola Poháru UEFA s kazašskou Astanou. Výkon, jakým k němu došli, byl zoufalý. Zvláště v prvním poločase. Diváci pískali, domácí hráči se trápili a hosté chytře bránili příznivý nerozhodný výsledek.

"Nebylo to zrovna přesvědčivé vítězství,“ přiznal útočník Marián Dirnbach. Ve 42. minutě vystřídal chybujícího Buryana a hodně oživil do té doby fotbalovou tragédii bez nápadu.

Po devíti minutách druhého poločasu pak uklidnil celý Žižkov prvním gólem. "Jen jsem doklepnul do prázdné branky míč, který se odrazil od chumlu těl," popisoval skromně svou trefu Dirnbach.

Se šancí si v klidu poradil. Možná právě klid v koncovce chyběl týmu v prvním poločase.

"Byl to z naší strany hodně špatný výkon. Místo toho, abychom soupeře zatlačili na jeho polovinu, tak chodili do rychlých brejků, ze kterých hrozili," říkal Dirnbach.

Z tribun se místo potlesku ozývalo jen skandování: "My chceme Žižkov..." Trenér Vítězslav Lavička pozměnil rozestavení. Vzadu zachytávali brejky hostů jen tři obránci. O to víc se měla zvýšit útočná síla. Ani tento tah však nepomohl.

"Bylo to hodně upracované vítězství," hodnotil Lavička. "Ale nejsme Sparta ani Slavia, abychom předváděli nějaký technický fotbal. Na to nemáme typy hráčů."

Jako by měl Žižkov před soupeřem respekt. Nenašel se nikdo, kdo by vzal odpovědnost na sebe. Záložník Sabou sice vytrvale hecoval spoluhráče, ale ani to nepomáhalo. Fotbalová krása šla stranou.

I další dva góly byly spíše šťastné. Nejprve Chihuri a s ním celý Žižkov tlačil očima míč za čáru, poté co vyklouzl brankáři Gusevovi z rukou a sklouzl se po mokré trávě, v nastaveném čase skóroval po Dirnbachově vzoru Mikolanda, který byl v té době na hřišti šest minut.

"Zbytečně hodně jsme nakopávali balony. Nedokázali jsme přejít přes dobře postavenou obranu," říkal Dirnbach, asi nejlepší hráč domácího mužstva.

Nikdo ze Žižkovských neví, co je čeká v odvetě. "Viděli jsme nějaké video a vypadá to, že to tam bude v pohodě, trávník docela ušel," hlásí Dirnbach. Možná se v Kazachstánu sejde i lepší divácká kulisa. Na Žižkov se ve středu odpoledne vydalo 1216 příznivců.

"Je to jako v lize, už jsme si zvykli, že diváci moc nechodí," říká Dirnbach.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze