Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Může za Šmicerův konec Jarolím? Tchán moc mluví, reaguje fotbalista

Vladimír Šmicer | foto:  Michal Růžička, MAFRA

10 2009
Trenér Karel Jarolím podle internacionála Ladislava Vízka fotbalové Slavii škodí. A skončil Vladimír Šmicer aktivní kariéru právě kvůli tomuto kouči? Což opět tvrdí Šmicerův tchán Vízek jak v soukromém rozhovoru s iDNES.cz, tak v některých médiích.

"Je to názor stejného Ladislava Vízka, který mě před pár měsíci vynášel do nebes a doporučoval za trenéra národního mužstva. Co víc k tomu říct," poznamenává Jarolím. "Jinak mě mrzí a je mi divné, že Vízek se do takových konstrukcí pouští, přestože nezná souvislosti a do klubu nevidí."

A zda tedy Šmicer skončil právě kvůli Jarolímovi?

"Jak jsem Vláďu Šmicera poznal, jsem přesvědčený, že kdyby to byla pravda, řekl by mi to do očí," pokračuje Jarolím. "Na druhou stranu musím připustit, že to poločasové vystřídání v zápase s Plzní jeho rozhodnutí skončit možná urychlilo."

Trenér Karel JarolímSám Šmicer novinářům po pondělním utkání řekl, že kdyby třeba dal v duelu s Plzní dva góly, asi by se situace vyvinula jinak.

Trenér Jarolím však poté přichází s překvapivou informací.

"Že je Šmicer v nominaci reprezentační výpravy na turnaj v Emirátech, to jsem se dozvěděl už před pondělním zápasem," řekl Jarolím. "Takže se jen můžu ptát, jestli jsem to byl opravdu já, kdo Šmicerův odchod ze Slavie uspíšil."

Těmito slovy Jarolím zároveň reaguje na Vízkovo obvinění, že Šmicer "prý" měl nabídku k manažerské práci i ve Slavii, avšak nechtěl spolupracovat právě s Jarolímem.

"Asi každý by upřednostnil post manažera u reprezentace než manažerský post v klubu," dodává Karel Jarolím.

Protože Vízek se zaštiťuje tím, co mu údajně prozradil jeho zeť Šmicer, požádala redakce iDNES.cz o vyjádření samotného Šmicera.

Proč vlastně to, co řekl tchánovi, neřekl v pondělí po zápase novinářům? - zněla otázka.

Ladislav Vízek"Co jsem řekl v pondělí po utkání v mixzóně, za tím si stojím. A jestli Láďa něco říká zprostředkovaně, to komentovat nehodlám. Nestalo se to poprvé, zjevně mu to dělá dobře, ale mně to dobře nedělá. Většinou toho pak musím hodně vysvětlovat. Každopádně já ve Slavii skončil, začínám novou fotbalovou kapitolu a ohlížet už se nechci," prohlašuje Šmicer.

Vízkovy vývody nechce dál komentovat ani trenér Jarolím. Přesto si ještě slovo bere.

"Vízek mi vyčítá třeba odchod mého synovce Marka Jarolíma. Jenže on se prostě rozhodl odejít v období, kdy se do zápasů nedostával. V žádném případě ho nikdo nevyhazoval, ale já vždycky určuju sestavu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Slávistický kouč se rovněž brání spekulacím, že má v klubu hlavní slovo.

"Pravomoce mám solidní, ale vůbec to není tak, že co řeknu, to vždycky bezvýhradně platí," uzavírá Jarolím.Najdete na iDNES.czmobilní verze