Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


MS 2010 by se mohlo hrát na umělé trávě

3 2006
Johanesburg - Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice by se mohlo odehrát poprvé v historii na hřištích s umělou trávou. Už při letošním šampionátu v Německu to připustil předseda mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter. Navíc by se tím snížily náklady na organizaci a zajistily kvalitní podmínky, tvrdí místní média.

Fotbalový šampionát se uskuteční v období sucha a právě to by se mohlo výrazně podepsat na kvalitě přírodní trávy.

FIFA se dokonce přimlouvala za přeložení turnaje na jiný termín. Blatter se ale v Německu nechal slyšet, že jednou z možností je i umělá tráva.

"Umělá tráva může výrazně snížit rozpočet šampionátu a ušetřit i čas potřebný k položení travnaté plochy," napsal dnes ve speciální příloze k mistrovství světa johannesburský list Sunday Times.

"Pro Jihoafrickou republiku to může být nejlepší řešení, protože takový povrch dnes stojí mezi 322 a 488 tisíci eur a vydrží za jakéhokoliv počasí až deset let," uvedl.

V extrémním suchu by přírodní tráva během šampionátu hodně trpěla a podmínky na stadionech by se postupně zhoršovaly, možná až k neregulérnímu stavu. Zápasy se budou v Jihoafrické republice hrát na deseti různých stadionech v devíti městech. Tři z nich budou v nadmořské výšce 1600 metrů v suchém horském podnebí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze