Most se zvedl, ale na Boleslav to nestačilo

Mladá Boleslav - Most: Kulič (vpravo) a Mendy - Boleslavský útočník Marek Kulič se snaží projít kolem mosteckého fotbalisty Alexandra Mendyho. | foto: Josef VostárekMF DNES

14 2006
Mladá Boleslav - Po propadáku s kladenským nováčkem zamíchal fotbalový Most sestavou, herně se zvedl, přesto včera na půdě silné Mladé Boleslavi padl 1:2. "Myslím, že šlo z naší strany o velmi dobrý výkon, do šedesáté minuty jsme domácím byli víc než rovnocenným soupeřem," uvedl mostecký trenér Zdeněk Ščasný do kamer České televize.

Po minulém kole mužstvo vyfasovalo rekordní pokutu s podmínkou a slabý výkon proti Kladnu odnesli tři hráči. Kapitána Pilaře a záložníky Škodu s Jendruščákem v základní sestavě vystřídali rychlík Mendy, útočník Brzezina a mladík Schut.

Chyběl i Hainault, který musel na sraz kanadské reprezentace, ve stoperské dvojici ho nahradil Suchý.

Ač Boleslav po první půli vedla zásluhou Rajnocha, jenž si naběhl na malé vápno na pas Kuliče, hosté podali slušný výkon. "Jsme s hrou spokojení, ale bohužel nejsme efektivní, chybí nám góly," stěžoval si asistent trenéra Jan Štefko.

Domácí obránce Jan Rajnoch si po první půli otřel čelo: "Most je zatažený, čeká na brejky, je těžké zachytávat jeho protiútoky."

Po přestávce se aktivní Mendy prosmýkl kolem dlouhána Rolka: faul a penalta! Gašparík ji proměnil jako mazák, dal už 6. gól sezony.

Poslední slovo měl kanonýr Pecka a jeho pohotová střela po centru do vápna. "Po vyrovnávací brance jsme začali typicky bránit, zbytečně jsme zalezli a soupeř vystupňoval tlak. A doplatili jsme na to. Ale to k fotbalu patří," sdělil Ščasný. "Na to, jaké možnosti oproti soupeři máme, musím být spokojen. Hráči se vydali ze všech sil a sahali po bodu."

V neděli Most uvítá Spartu. Domácím budou kvůli karetnímu trestu chybět Pešír a Zbončák, včera po dvou žlutých kartách vyloučený.