Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Moje nominace je pro hráče hozenou rukavicí, prohlásil kouč Straka

26 2009
Nejsilnější český fotbalový výběr nový trenér národního mužstva František Straka v přípravném utkání proti Maltě nepředstaví. "Okolnosti mě donutily od původního záměru ustoupit," uvedl Straka na úterním setkání s novináři.

"Byl jsem omezený nejrůznějšími zdravotními problémy hráčů, respektoval jsem suspendaci, která šest hráčů postihla po prohrané kvalifikaci se Slovenskem, a vyšel jsem vstříc jedenadvacítce, která je před kvalifikačním zápasem v San Marinu. Z té jsem si původně také chtěl pár hráčů vzít," vysvětloval Straka.

Nominaci jste tedy jistě probíral nejen s tou nominovanou dvacítkou.
Samozřejmě. Například až na Ujfalušiho (více - ZDE) jsem mluvil i s těmi potrestanými hráči. Rovnou jsem řekl, že je na Maltu nominovat nebudu, ale zajímalo mě, jestli mají zájem ještě někdy reprezentovat. Potěšilo mě, že o návrat do národního mužstva stojí.

Před několika dny jste také mluvil o tom, že byste byl rád, kdyby u zápasu s Maltou byli například Nedvěd s Rosickým, byť by nenastoupili. Alespoň pro osvěžení atmosféry.
Probíral jsem to s nimi, dokonce jsem mluvil i trenérem Wengerem z Arsenalu. Ale Nedvěd prý má ještě povinnosti v klubu a Rosického neuvolní Arsenal.

A co útočník Koller?
U něj platí to, co už jsem několikrát říkal. Když bude opravdu velká nouze, národnímu mužstvu by pomohl. Ale nepříklad Jiránek s Jarošíkem mi na rovinu řekli, že se chtějí věnovat už jen svým klubům.

V minulých dnech jste zmiňoval i Sivoka.
Ten nemůže ze zdravotních důvodů. Trápí ho ischias a několik posledních zápasů prý hrál pod injekcemi.

V nominaci se z těch zkušených neobjevují například brankář Čech a obránce Jankulovski. Proč?
Když už bylo jasné, že nejsilnější mužstvo dohromady nedám, řekl jsem si, že hráče, které dobře známe a jsou dostatečně prověření, nepotřebujeme testovat. Chci hlavně ověřit formu těch, kteří jsou pro národní mužstvo perspektivní a přicházejí v dohledné době v úvahu.

Které hráče jste hodlal vzít z jedenadvacítky?
Morávka. Dočkala, Milana Černého a Chramostu. Jenže jsem vyšel vstříc trenérovi Dovalilovi, který má tyhle hráče v nominaci na kvalifikaci jedenadvacítky v San Marinu. A v době našeho zápasu s Maltou má jedenadvacítka soustředění.

Co si od zápasu s Maltou slibujete?
Že naši nominovaní hráči potvrdí, že se s nimi bude moci počítat i nadále. Ať už budu u národního mužstva já, nebo někdo jiný. Ta moje nominace je pro ně zkrátka hozenou rukavicí a já věřím, že ji zvednou a nabízenou příležitost využijou. V přípravě se může střídat šest hráčů, takže sedmnáct fotbalistů se na jabloneckém trávníku určitě objeví.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze