Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mocní muži českého fotbalu budou utužovat partu na Štiříně

Svazový šéf Ivan Hašek s druhým místopředsedou Jindřichem Rajchlem | foto: ČTK

14 2009
Čeští fotbalisté sice štiřínský zámek nedaleko Prahy den po kvalifikačním utkání se Severním Irskem opustí, ale reprezentativní objekt ani příští úterý a středu bez fotbalových stop nezůstane.

Na Štiříně budou v čele s předsedou Ivanem Haškem utužovat partu muži ze svazového výkonného výboru.

"Jde o jeden z projektů FIFA s názvem Exco Retreat, který se zabývá vzděláváním lidí, kteří v jednotlivých zemích řídí fotbal," říká svazový generální sekretář Rudolf Řepka.

"V podstatě jde o to, aby se skupina lidí ze stejné branže a se stejnými cíli naučila spolupracovat co nejefektivněji, aby to klapalo i vztahově, leckdy se při těchto setkáních také simulují různé mezní situace, aby se ukázalo, jak se v nich kdo zachová."

Program Exco Retreat ma ve FIFA na starosti jistá Eva Pasquier. Tato Švýcarka původem ze Slovenska pracuje pro všechny národní fotbalové svazy v Evropě.

"Já s ní spolupracuji například ohledně dotací FIFA, třeba naposled jsme dostali dotaci na výstavbu nového sídla fotbalového svazu na Strahově," pokračuje Řepka. "A paní Pasquier byla mimo jiné na červnové svazové valné hromadě. Je to taková naše kontaktní osoba na FIFA."

Právě tato žena vybrala pro přípravu programu na úterní odpoledne a na středu českou teambuildingovou agenturu, vedle paní Evy na Štiřín dorazí i další tři zástupci FIFA, kteří budou nad "školením" předních českých fotbalových funkcionářů dohlížet.

"Přesnou náplň toho půldruhého dne drží FIFA v tajnosti, ale je jisté, že část proběhne v konferenčních sálech a část v přírodě, pro což je rozsáhlý zámecký park na Štiříně ideální kulisou. Ale o co přesně půjde, to nevíme," poznamenává generální sekretář, který se akce zúčastní také.

Českomoravský fotbalový svaz tuto akci připravil především proto, že jde o nové svazové vedení.

"Přestože lidi z výkonného výboru se dobře znají, tato akce by je měla naučit spolupracovat opravdu efektivně, všechny pozitivně vyladit a tak podobně. Tato forma jakéhosi školení je v dnešním světě manažerů z nejrůznějších oborů hodně rozšířená," uzavírá Řepka.

Team building = budování kolektivu

Team building v překladu znamená "budování kolektivu" a patří k moderním metodám podnikatelského vedení firem.

Ve větších firmách se stává, že její pracovníci uzavřeni ve svých kancelářích, dostávají z nedostatku vzájemné komunikace tzv. "ponorkovou nemoc". Pracovníci, místo aby napomáhali produktivnímu procesu, se tak se neplodně hádají, vzájemně napadají, intrikují a dělají jiné neproduktivní úkony, které brání vývoji firmy.

Firma to řeší buď propouštěním takových pracovníků, anebo – rozpozná-li problém - najme agenturu, která provede "team building" a ovzduší důvěry ve firmě se obnoví. Najdou se nové pracovní postupy práce a spolupráce, firma roste a opět prosperuje.

zdroj: Wikipedie                       Najdete na iDNES.czmobilní verze