Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladící prvně trénovali na Bazalech

17 2003
Ostrava - Čeští fotbalisté do jedenadvaceti let okusili v pondělí poprvé trávník na ostravských Bazalech. Hráči v pondělí odpoledne vyběhli na hřiště na lehký trénink. Ostrava bude ve středu hostit jejich klíčový druhý zápas baráže o mistrovství Evropy do 21 let s týmem Švýcarska.

Pokud v Ostravě ve středu uhájí sobotní výhru 2:1 z Basileje, budou se Češi potřetí za sebou účastnit setkání osmi nejlepších výběrů starého kontinentu.

Česká výprava pobývá ve Slezsku už od sobotní půlnoci. Po bleskovém přesunu ze švýcarské Basileje rozbila svůj hlavní stan ve štramberském hotelu Gong nedaleko Kopřivnice.

Po nedělním regeneračním tréninku celý tým odpoledne vyrazil do jednoho z ostravských nákupních center na autogramiádu a návštěva se protáhla až do večera.

"Bylo to fajn. Zahráli jsme si bowling a pak si na automatech vyzkoušeli hokej nebo všemožné střílečky. Zašli jsme i na večeři, dali kafe... Klídek," popsal s úsměvem náplň nedělního večera kapitán týmu Jan Polák. "Někteří kluci už dokonce vyrazili na vánoční nákupy," podivoval se s úsměvem trenér Werner Lička.

Dnes dopoledne už kouč přivedl svůj tým na první seznámení s ostravskými Bazaly. "Trávník vypadá moc dobře, lépe, než jsme očekávali. Je důležité si zvyknout na něj i na prostředí stadionu," řekl po tréninku Lička, který Bazaly dokonale zná z dob hráčské i trenérské kariéry.

"Zažil jsem tady sedmnáct let, časy dobré i zlé, a z hlavy se taková doba prostě vymazat nedá. Nejde být lhostejný," přiznal kouč, že před utkáním na domácí půdě pocítí nostalgii.

Příjemný podzimní den a žluté lístečky napadané na zeleném pažitu vytvářely kulisu prvnímu tréninku českých mladíků na místě středečního bojiště. Lehký trénink zaměřený především na důkladnou regeneraci trval hodinu. "Srandičky, báčko, pohoda," liboval si po tréninku Polák.

Hráči testovali i taktické varianty v útočné fázi a v závěru si vyzkoušeli také pokutové kopy. "Podcenit nemůžeme absolutně nic," zůstával obezřetný Lička.

"Švýcaři jsou venku opravdu nesmírně silní," pravil na adresu soupeře, který přiletěl do České republiky už dnes před polednem a od půl páté měl naplánovaný první trénink.

K Ličkově potěšení celou tréninkovou jednotku českého týmu bez úlev absolvoval zlínský obránce Vlastimil Vidlička, který sobotní utkání v Basileji nedokončil kvůli namoženým postranním vazům v levém koleni. "Cítím se opravdu dobře. Kdyby se hrálo teď, tak jsem připravený nastoupit. Snad to tak bude i před zápasem," potvrdil optimisticky naladěný Vidlička.

Po návratu z Bazalů do Štramberka si reprezentanti opět užívali volna. "Bude čistě na hráčích, jak s ním naloží," poznamenal Lička. "Asi s Jirkou Koubským padneme do postelí a mrkneme na nějaké DVD," plánoval Vidlička.

Relaxovat budou i ostatní. "Nic vymyšleného nemám. Vypadá to, že budu hrát fotbalového manažera na počítači. Tak trochu fušuju do řemesla panu Ličkovi," smál se záložník David Kobylík, který je ze středeční odvety vyřazený kvůli dvěma žlutým kartám.

Středopolař Filip Trojan naopak jen marně vymýšlel svůj plán. "Odpoledne asi bude dost dlouhé, možná se trochu prospím."

V úterý dopoledne si trenér Lička k sobě postupně pozve jednotlivce či menší skupinky a ve stručnosti bude s pomocí videozáznamu upozorňovat na konkrétní nedostatky ze sobotního utkání.

Ty vypozoroval v neděli při jeho detailním rozboru. "Půjde o takovou prevenci před středečním zápasem, i když každé utkání je originální a nenapodobitelné. Spíš to bude takové vysvětlení, jak chybám v budoucnu předcházet," nastínil trenér.

Ve středu v 17:30 Češi mají na programu oficiální trénink. Soupeř vyběhne na trávník o hodinu dříve.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze