Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladí fotbalisté slavili postup v pivnici

Radost českých fotbalistů do 21 let po vyrovnávacím gólu Tomáše Frejlacha v Sarajevu. | foto: Damir Sagolj Reuters

11 2006
Sarajevo - Chtěli slavit, ale po zápase v kabině chybělo šampaňské. "Nechtěli jsme nic zakřiknout, proto jsme si nic nepřipravili," vysvětlil Martin Latka. Slávistický obránce jako kapitán přivedl české fotbalisty do 21 let k postupu na mistrovství Evropy 2007, které se koná v Nizozemsku. Pět let na něm česká jedendvacítka chyběla.

Čeští mladíci si postup na závěrečný turnaj zajistili remízou 1:1 v Sarajevu, úvodní zápas baráže proti Bosně a Hercegovině minulý týden v Jablonci vyhráli 2:1.

Oslavy vypukly hned na stadionu Koševo. Hlavní část se pak přenesla do jedné z vyhlášených pivnic v centru bosenské metropole, kam vyrazili na společnou večeři.

"Užili jsme si to, ale museli jsme se i mírnit. Po půlnoci jsme už končili, o víkendu zase hrajeme ligu," řekl Latka.

Oslavy řídil hlavně on, už v autobuse cestou ze stadionu předříkával vítězné pokřiky. Mladíci si po vzoru hokejistů oblíbili píseň "Láďo, ty jsi príma chlap," kterým děkovali trenérovi Ladislavu Škorpilovi.

Vzápětí takhle počastovali každého z členů realizačního týmu. Po euforické jízdě autobusem se hráči v hotelu Terme převlékli do reprezentačních souprav a za chvíli vyrazili do centra Sarajeva.

V jedné z pivnic jim nejprve k úspěchu popřál šéf výpravy Mojmír Fryčák, pak krátkým proslovem pobavil společnost i vyhlášený řečník Škorpil. Fotbalisté si přiťukli šampaňským, pochutnali si na pečeném mase a vzápětí dalšími chorály dali najevo, komu patří úterní sarajevská noc.

"Hezky jsme si zazpívali," liboval si Latka.

Při zapíjení postupu šly nejvíc na odbyt míchané nápoje, před půlnocí se všichni zvedli a vrátili se zpět na hotel. Tím se úspěšná mise českých mladíků nachýlila ke svému konci.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze