Mladí fotbalisté postoupili na ME do semifinále

9 2000
J e r u z a l é m - Velkého úspěchu dosáhli na mistrovství Evropy fotbalistů do šestnácti let v Izraeli čeští reprezentanti, když po čtvrtfinálové výhře 2:0 nad obhájcem titulu Španělskem postoupili mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. V semifinále se střetnou ve čtvrtek s Nizozemskem.
Čeští hráči měli v úvodu překvapivě více ze hry, zatímco soupeř spoléhal jen na zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky. Postupem času si český tým vytvořil trvalou převahu, kterou korunoval ve 28. minutě vedoucí brankou Rada.

Hru po změně stran poznamenala nervozita. Temperamentní Španělé nedokázali přenést přes srdce soupeřovo vedení a sbírali jednu kartu za druhou. Ve 48. minutě musel po hrubém faulu jeden z hráčů předčasně pod sprchy. Přesto Španělé v 63. minutě nastřelili tyč, ale závěrečný tlak už jim nepomohl. V poslední minutě po brejku využil sparťan Jun jednu z mnoha svých šancí a pátou brankou na šampionátu se dostal do čela střelecké tabulky turnaje.

ČR "16" - Španělsko "16" 2:0 (1:0)
Branky: 28. Rada, 80. Jun. Rozhodčí: Scheiser (Něm.). ČR bez karty. Diváci: 300.

ČR: Daněk - Koudelný - Král, Blažek - Navrátil, Sivok, Mezlík (62. Střihavka), Rada, Trojan - Svěrkoš, Jun