Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladí fotbalisté budou bojovat o čtvrté vítězství

26 2002
Nymburk - Mezinárodní fotbalový turnaj hráčů do osmnácti let míří už po deváté do Nymburka. Od úterka do soboty se tu sejdou mládežnické reprezentace osmi zemí, které za svými zápasy budou vyjíždět do okolních měst a obcí. Českou reprezentaci čeká ve skupině Maďarsko, Irsko a Norsko. Ve druhé skupině turnaje, který nese název Memoriál Václava Ježka, na sebe narazí obhájci vítězství Němci, Poláci, Švédové a Slováci. Finálový zápas a souboj o třetí místo se hraje v sobotu na hřišti druholigového Xaverova.

V loňském ročníku došel český národní tým až do finále, kde však nestačil na Německo. Pro Němce to byl už druhý úspěch, vítězství si odvezli i z premiérového ročníku v roce 1994.

I přes loňský finálový nezdar je Česko nejúspěšnějším týmem turnaje. Národní tým zde zvítězil už třikrát, v letech 1995, 1996 a naposledy v roce 1999. Ve zbylých ročnících byli jednou úspěšní Chorvati (1997), Španělé (1998) a Poláci (2000).

Mládežnickým výběrem hráčů do 18 let prošli v minulých letech i fotbalisté, kteří jsou nyní oporami reprezentačního A mužstva nebo už kopou v některé z evropských lig. Rosický, Grygera, Hübschman, či David Jarolím, ti všichni si na turnaji se sídlem v Nymburku zahráli.

Jeden z hráčů dnešního týmu trenéra Augustina Chromého už okusil ligu, Ivo Táborský si připsal na jaře debut v dresu pražské Slavie. Známé fotbalové jméno má plzeňský gólman Lukáš Krbeček, syn někdejší chebské brankářské stálice.

Nominaci českého týmu najdete ZDE

Prvním soupeřem české reprezentace budou 27. srpna v Českém Dubu Maďaři. Utkání začíná v 17 hodin.

VÍCE O TURNAJI

HLAVNÍ STRÁNKA x ZPRAVODAJSTVÍ x LOS A VÝSLEDKY x ČESKÝ TÝM 
x HISTORIE x STATISTIKY x PROPOZICE x

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze