Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladé české fotbalisty vychytal maďarský Petr Čech

MS do 20 let, Maďarsko - Česko: maďarský gólman Gulacsi | foto: AP

8 2009
Čechy vychytal maďarský Petr Čech. Hloupá ironie se zdaleka netýká jen toho, že oba zmiňovaní gólmani mají takřka shodné křestní jméno. Maďarský brankář Peter Gulásci, který fotbalistům do dvaceti let chytil v penaltovém rozstřelu o čtvrtfinále mistrovství světa tři rány z šesti, čelí srovnání s českou jedničkou velmi často.

"Nejste první, kdo mi podobu s Petrem Čechem připomíná," řekl Gulásci reportérovi serveru FIFA, když za ním přišel s postřehem, že vypadá jako gólman Chelsea. "Jsem na takové srovnání pyšný, ale je přede mnou ještě dlouhá cesta, abych byl tak dobrý jako Petr."

Čechovi vysekl Gulásci kompliment, zato Čechy odstranil na turnaji v Egyptě z cesty. Pomohlo mu, že protivníci kopali penalty špatně, ale i tak: chytit tři a mít padesátiprocentní úspěšnost, to je vynikající bilance.

Gulásci s ní připomíná jiného známého brankáře, vyhlášeného specialistu na penalty Pepe Reinu z Liverpoolu. "Právě Pepe – a nikoliv Petr Čech – je můj idol," líčí maďarský hrdina téměř povinně, neboť i on je v kádru Liverpoolu.

"Imponuje mi jeho předvídavost a rychlost na čáře." Přesně tyto vlastnosti předvedl v úterý v noci i Gulásci. Zdrtil tím ne Petra, ale celý tým Čechů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze