Společně se střelcem Markem Matějovským (vpravo) slaví mladoboleslavský spoluhráč Samuel Dancák. | foto: ČTK

Boleslav - Brno 1:1, Matějovského gólový návrat, na výhru to však nestačilo

• 11
V devětatřiceti letech se po komplikovaném zranění achilovky vrátil do ligy a hned Mladé Boleslavi zajistil bodový zisk. Záložník Marek Matějovský se coby střídající hráč trefil proti Brnu a v 15. kole z toho byla remíza 1:1.

Matějovský nehrál v nejvyšší soutěži třináct měsíců. Gól dal poprvé od března 2019, kdy rozhodl o výhře nad Spartou. Loni v lednu si ovšem přetrhl Achillovu šlachu, do plného tréninku se vrátil teprve nedávno.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Boleslav i díky jeho příspěvku remizovala, na vítězství však čeká už od listopadu. Pod novým trenérem Karlem Jarolímem to byl pro Středočechy pátý neúspěšný zápas.

V tabulce proto zůstávají patnáctí, jen skóre je dělí od zóny sestupu.

„Myslím si, že zlepšení tam je. Snažili jsme v krátké zimní přípravě udělat maximum pro to, abychom se zlepšili. To si myslím, že bylo. Jenom to musíme hrát na výsledky. Trochu mi v některých fázích chybělo vyřešení situací,“ řekl na tiskové konferenci Jarolím.

V prvním poločase přitom domácí měli optickou převahu, vyloženou šanci si však nevypracovali. Dancák vystřelil z hranice vápna vedle a Jiří Klíma pouze doprostřed branky.

V 36. minutě zraněného Jiráska vystřídal Matějovský, který se vrátil po dvojnásobné operaci achilovky. „Ani trenér, ani já jsme nečekali, že ta minutáž bude takhle veliká. Zprvu to byl pro mě šok. Nevnímal jsem, že Jiras měl nějaké problémy,“ prohlásil Matějovský.

Tři minuty po jeho příchodu nečekaně udeřili hosté. Vaňkův centr našel zimní posilu Pernicu, který hlavou překonal gólmana Šedu. „Ondra Vaněk mi to tak trochu den dva před zápasem předpověděl. Od Ondry to byla perfektní standardka a hezky to tam spadlo,“ uvedl třicetiletý stoper Pernica, který v Brně hostuje z Plzně.

Po změně stran se domácím v 51. minutě povedlo po rohovém kopu díky Ladrovi srovnat. Rozhodčí Ginzel však po zhlédnutí opakovaných záznamů kvůli ruce jednoho z mladoboleslavských hráčů gól neuznal.

Po hodině hry se Středočeši dočkali, když Matějovský z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči. „Zachoval chladnou hlavu a ukázal, že pořád má mužstvu co dát. Vyřešil to perfektně. Nebyla to kdovíjaká rána, ale zamířil přesně k tyči,“ konstatoval Jarolím.

V 78. minutě se ve velké šanci ocitl hostující záložník Štepanovský, jenže jeho střela skončila mimo. V závěru uviděl druhou žlutou kartu Dancák a Brno krátkou přesilovku málem využilo. Šumberův přímý kop však skončil na břevně.

„Byla by to rána do vazu. Naštěstí to brankou neskončilo. Zaplaťpánbůh, že to dopadlo tak, že máme aspoň bod,“ řekl Jarolím.

Mladá Boleslav doma v lize nevyhrála počtvrté za sebou.

Odvážíme si bod, který bereme všemi deseti. S výsledkem jsme spokojení, ale s předvedenou hrou ne. Je pořád na čem pracovat,“ uvedl brněnský kouč Richard Dostálek.