Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladá Boleslav už žije Ligou mistrů

22 2006
Mladá Boleslav - Dá se očekávat, že mladoboleslavský fotbalový stadion pro 5000 diváků bude ve středu praskat ve švech. Mladá Boleslav zažije ve středu premiéru v Lize mistrů a už teď se na ni chystá. "Vnitřek stadionu a kritická místa pohlídá státní policie. My budeme dohlížet na zbytek, například i restaurace," řekl zástupce náčelníka mladoboleslavské městské policie Tomáš Kypta.

Na středeční utkání s Valerengou Oslo jsou ve městě připravena zvláštní bezpečnostní opatření.

Magistrát dokonce vydal výjimku na rušení nočního klidu, protože zápas začne ve 20:45.

"Od rána budeme odtahovat auta, která zůstanou v okolí stadionu, aby nedošlo k jejich poškození. Musíme navíc udělat prostor pro autobusy s norskými fanoušky," uvedl Kypta. V pohotovosti bude všech 20 městských strážníků.

Na fotbalový zápas zareagoval i mladoboleslavský magistrát. Městská rada udělila výjimku, která povoluje překročit stanovenou hranici pro dodržení nočního klidu.

"Uděluje se výjimečně a toto je ten případ. Kromě jiného i proto, že na zápas má vysílací právo televize, musíme umožnit, aby mohlo vše bez problémů doběhnout do konce," uvedla mluvčí mladoboleslavského magistrátu Jana Huzilová. Ve městě budou v den zápasu i dopravní změny, které s policí zajistí fotbalový klub.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze