Mladá Boleslav - Teplice 4:3, přestřelka přinesla tři body domácím

PŘETAHOVANÁ. Mladoboleslavský útočník Lukáš Magera (vlevo) a Michael Lüftner z Teplic v prvoligovém utkání | foto: ČTK

19 2015
Parádní gólovou přestřelku viděli diváci v posledním sobotním zápase fotbalové ligy. Mladá Boleslav doma v divokém zápase porazila Teplice 4:3 a pomstila se tak za jarní debakl 0:5 ze hřiště soupeře. Severočeši nebodovali ani ve třetím venkovním duelu této ligové sezony.

Teplice toužily zlomit neúspěšnou sérii z venkovních hřišť a za úvodní aktivitu byly odměněny rychlou vedoucí brankou. Zmatky v nedůrazné domácí obraně potrestal po odraženém míči střelou k tyči Lüftner a dočkal se svého třetího ligového gólu v kariéře.

Mladoboleslavští ale záhy odpověděli. Skalák trefil ve vápně Horovu ruku a penaltu s přehledem ranou pod břevno proměnil uzdravený Magera. Domácí začali získávat převahu a vidět byl hlavně Zahustel. Nejprve tísněn na malém vápně mířil mimo, pak se hnal sám na Grigara, ale jeho pokus se otřel pouze o vnější tyč.

Mladoboleslavský záložník prolomil střeleckou smůlu ve 26. minutě, kdy po přesném centru od Skaláka z hranice malého vápna nedal hlavou hostujícímu gólmanovi šanci. Zahustel mohl ještě těsně před pauzou přidat svou druhou branku v utkání, ale sám před Grigarem míč do sítě neprocpal.

Hned po přestávce měl na kopačce zvýšení také Čermák, který udělal kličku Grigarovi a trefil na čáře bránícího Lüftnera. V 56. minutě už domácí zvýšili. Po Zahustelově centru ještě Magera hlavičkoval do gólmana, ale důrazný dobíhající Čermák procpal balon do sítě. Mladoboleslavští jako tým s nejlepší ligovou ofenzivou skórovali už posedmnácté v ročníku.

Po hodině hry se Teplice málem vrátily do zápasu, Breiteho tečovaná střela se totiž otřela o tyč. Hosté výrazně přidali, ale ke snížení nevedla ani Vondráškova hlavička, kterou u tyče vyrazil Šeda. Na druhé straně pak odmítl čtvrtý gól domácích Skalák a Severočeši ještě udělali ze závěru drama, protože v 81. minutě snížil po Vachouškově přiťuknutí bývalý mladoboleslavský hráč střídající Táborský.

Mladá Boleslav si vzala dvoubrankový náskok za čtyři minuty zpět, když Grigara zaskočil dalekonosnou přízemní střelou s pomocí tyče Bosňan Ščuk. Teplice ovšem nesložily zbraně a Fillo v 87. minutě ještě snížil. Hosté v závěru vyvinuli velký tlak a mohli v nastavení srovnat, ale Horovu střelu vyrazil Šeda.