Boleslav - Ostrava 4:0, výhra po třech zápasech, dva góly dal Nešpor

KAM KRÁČÍŠ, MÍČI? Lukáš Droppa (v modrém) padá na zem po souboji s mladoboleslavským útočníkem Janem Chramostou. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

1 2013
Poslední podzimní ligové kolo se fotbalistům Mladé Boleslavi vydařilo. Na domácím hřišti porazili Baník Ostrava 4:0, čímž ukončili třízápasové čekání na vítězství. Dvěma góly se na tom podílel útočník Martin Nešpor.

Boleslavský trenér Minář proti Ostravě postrádal kvůli žlutým kartám záložníka Jarolíma a defenzivního univerzála Kúdelu, šanci po třech duelech dostal i brankář Diviš místo Millera, ale rošády v sestavě hru Středočechů nepoznamenaly.

Domácí od začátku měli převahu a první hrozbou pro ostravskou bránu byl pokus Štajnera.

Za dalších pět minut už ostravský brankář Pavlenka tak přesvědčivý nebyl: po jeho chybné rozehrávce se míč rychle vrátil přes Štohanzla a Chramostu na hrot k Nešporovi, který zakončil ke vzdálenější tyči a slavil vedoucí branku. Ostrava v nejvyšší soutěži inkasovala gól po 264 minutách.

Oba hráči s podílem na první brance se před přestávkou sami dočkali gólu. Ve 39. minutě Štohanzl zblízka v pádu usměrnil míč za Pavlenku a o tři minuty později přihrál před prázdnou bránu Chramostovi, který zvýšil už na 3:0.

Zatímco v minulých dvou zápasech Ostrava pokaždé uhájila čisté konto, tentokrát její obrana nefungovala.

Ostravský trenér Svědík ještě před přestávkou reagoval na nepříznivý stav nasazením Vomáčky místo Zawady a do druhého poločasu nenastoupil ani Holzer, jehož nahradil Milosavljev. Změny v sestavě však ke zlepšenému výkonu hostů nevedly a naopak v 54. minutě přidal čtvrtý gól Nešpor. Po kombinaci Štohanzla se Štajnerem zakončoval u zadní tyče a v sezoně si připsal už osmou trefu.

Hosté poprvé přinutili Diviše k zákroku až v 66. minutě po Krautově přímém kopu. Byla to však ojedinělá střela, jinak dál hrozili domácí. Velké šance Šultese a Chramosty však gólem neskončily.

Brzy rozhodnutý zápas Boleslavští využili i k nasazení nevyzkoušených hráčů, první ligový start si připsal Vraštil. Ostravě nepomohl ke gólu ani zvýšený počet rohů ve druhém poločase.