Snahu zkrotit míč v podání Angličana Nathaniela Chalobaha sleduje Lorenzo...

Snahu zkrotit míč v podání Angličana Nathaniela Chalobaha sleduje Lorenzo Crisetig z Itálie. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Anglie - Itálie 1:3, snížení přišlo pozdě, česká šance na baráž zhasla

• 64
Pár desítek vteřin mezi 25. a 27. minutou, jedna vydařená akce ve druhé půli. Tyhle momenty rozhodly o tom, že Angličané ztratili zápas s Itálií na fotbalovém Euru do 21 let. Výsledek 1:3 znamená jak jejich konec ve skupině, tak smutnou zprávu pro český tým: na olympijské hry do brazilského Ria se mladí fotbalisté příští rok nepodívají.

K tomu, aby se dostali do baráže o olympiádu, Češi potřebovali, aby Anglie postoupila do semifinále. To se nepovedlo, Italům zápas na Andrově stadionu v Olomouci vyšel mnohem lépe. Přesto byli nakonec také smutní: remíza Švédů s Portugalci totiž znamená, že také oni končí už ve skupině.

4.Anglie 2131022:43

Předchozí dva zápasy se Italům moc nepovedly, ale proti Anglii ukázali sílu. Od prvních minut vysoko napadali a dělali soupeři velké problémy. Přežili šanci Ingse, který šel po pasu Kanea z boku sám na gólmana Bardiho, pak udeřeli. Dvakrát během necelých dvou minut.

Utkání sledujeme minutu po minutě

Nejdřív předvedli parádní souhru útočníci Berardi a Belotti. První z nich centroval kousek za polovinou hřiště a přesně našel druhého, který v akrobatické pozici napálil míč za anglického brankáře Butlanda.

Angličany gól tak zmrazil, že než se trochu rozkoukali, prohrávali o dvě branky. Nebyli vůbec důrazní ve vápně, takže Crisetig narazil nepokrytému Benassimu a ten placírkou přidal druhou trefu.

Až ta Angličany probrala, ještě před poločasem mohli snížit. Ale Redmond, který předtím kličkami přechytračil tři soupeře, trefil jen nohu Bardiho, který balon vyrazil.

Druhou půli začala Anglie v dobrém tempu. Šanci měl po dvou minutách Lingard, jeho šajtle prolétla těsně vedle tyčky. Stejný hráč nebezpečně pálil také v 65. minutě, ale branku znovu netrefil. Stejně jako Kane, jehož hlavička po rohovém kopu šla těsně nad břevno.

Italové se moc dopředu netlačili, ale jedna podařená akce stačila k tomu, aby zvýšili vedení a definitivně uhasili české šance. Po autu se míč dostal k Benassimu, který hlavičkou o tyč přidal svůj druhý gól.

V tu chvíli bylo hotovo. I když Angličané dál zkoušeli něco vymyslet a zejména Kane pálil ze všech pozic, gólu se dočkali až v nastaveném čase. Trefa Redmonda už nic neřešila, takže ostrovnímu týmu postup utekl, stejně jako Italům.

Fotbalové EURO 2024 se hraje od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků je rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.