Mistr prohrával, obrat hattrickem zařídil Skácel: Slavia - Brno 3:1

29 2009
Střelecké formě záložníka Rudolfa Skácela mohou děkovat fotbalisté Slavie. V 16. kole porazili Brno 3:1, přestože už od páté minuty prohrávali. Šikovný středopolař ale nastřílel hattrick, čímž zařídil obrat.

Souboj dvou týmů v krizi, z nichž domácí nevyhráli čtyři a hosté dokonce pět zápasů za sebou, začal lépe pro Brno. Došek si v páté minutě poradilo s oběma nedůraznými stopery Suchým a Čelůstkou, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Polácha a ten nabídnutou šanci využil. Přesnou ranou k tyči pokořil gólmana Romanovse.

Diváci začali projevovat nespokojenost, zvláště když si slávisté nepřesně přihrávali a zbytečně ztráceli míče. Do první šance se Slavia dostala v 17. minutě, ale po centru zprava namířil z deseti metrů Hloušek do míst, kde byl připraven gólman Bureš.

Slavia ale postupně přidávala a zatlačila hosty před branku. Hloušek
zpětnou přihrávku našel Grajciara, ale Bureš chytil. Vzápětí vytlačil na roh i Hlouškovu střelu z úhlu.

Ale ve 31. minutě nezachránil hosty ani on. Po dlouhém pasu přizvedl míč Dvorník, Križko byl nedůrazný v souboji se Skácelem, který ze tří kroků poprvé překonal Bureše.

Z ligové branky se Skácel radoval po více než šesti letech, když naposledy skóroval v červenobílých barvách v srpnu 2003 proti Plzni.

A Burešovi jeho 100. ligový zápas pokazil ještě víc. Ve 42. minutě se k němu dostal přetažený centr Krajčíka, Skácel si míč pohodlně zpracoval a přidal druhý gól.

Tři minuty po přestávce pak třicetiletý Skácel završil svůj první ligový
hattrick. Vypálil z 25 metrů a jeho střela skončila těsně u tyče brněnské branky.

V 62. minutě mohl po Hlouškově perfektní přihrávce dát i čtvrtý
gól, ale tentokrát na Bureše nevyzrál.

Pak už tempo zápasu opadlo. Slavia měla nadále převahu, ale žádnou větší šanci si již nevytvořila, hosté na zvrat neměli sílu.