Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Místo koho Baroš? Nastoupí Nedvěd?

1 2003
Praha - Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner věří, že kapitán mužstva Pavel Nedvěd ve středu večer v kvalifikačním utkání proti Rakousku nastoupí. "Doufám, že bude zdravý," podotkl. "Nesouhlasim s názorem, že za národní mužstvo hraje Nedvěd hůř než v Juventusu. Je v našem týmu vůdčí osobností a bez něj by to byla velká ztráta. Systémově, nebo takticky bychom ho nahradili, ale chyběl by jeho individuální výkon. A jak říkám, navíc je to vůdce."ANKETA: Místo koho bude hrát Baroš? x Dále čtěte: Nedvěd připustil, že možná nenastoupí x O příletu Rakušanů

Víc než čtyřiadvacet hodin před výkopem Brückner nemyslí na to, co by si bez Nedvěda počal. Mnohem víc by měl napovědět úterní večerní trénink, do kterého půjde Nedvěd naplno. "Dneska bych ještě hrát nemohl, ale do zápasu je relativně ještě dost času," poznamenal kapitán mužstva, který má od sobotního utkání v Nizozemsku poraněný levý kotník.

Když se měl český kouč vyjádřit k Barošovi, o němž už před dvěma dny prohlásil, že proti Rakousku s ním počítá od začátku, tak mlžil.

"Že jsem to ohlásil? Třeba to nemusí být pravda, třeba je to jen finta na oklamání soupeře. Ostatně, rakouský trenér Krankl nás takhle mate už čtrnáct dní," řekl trenér.

Samotný Baroš prozradil, že trenér mu místo v základní sestavě slíbil. "Nic jsem mu neslíbil," poznamenal v úterý odpoledne jen o chvíli později kouč. Brückner přitom na nedělní tiskové koferenci řekl: "Ano, s Barošem počítám od začátku."

Nyní, den před zápasem trenér na tiskovce připustil: "Základní sestava stejná jako v Nizozemsku nebude."

Dostalo se i na Tomáše Rosického, jehož výkon v Nizozemsku neodpovídal nesporným hráčovým schopnostem.

"Na Rosického se po Holandsku sneslo víc kritiky, než zasloužil. Rozhodně výkonem nebyl o dva stupínky pod ostatními," zastal se trenér fotbalisty Dortmundu. "Rosický bude připraven a v zápase jistě bude platný. Tím spíš, když středeční utkání bude mít jiný charakter než to v Rotterdamu."

Tím Brückner naznačil, že konstruktivnímu útočnému záložníkovi bude mnohem víc sedět předpokládané ofenzivní herní pojetí, kterým se má český tým v domácím prostředí prezentovat.

K soupeřově cílené kampani, že rakouské mužstvo bude na Letné v roli takřka odevzdaného outsidera, se trenér Brückner vyjádřil ještě jednou.

"Pozor, Rakušané si nakonec udělali pětidenní soustředění v Itálii," varovně zvedl prst. "Ale na to se ohlížet nemůžeme, musíme k zápasu přistoupit hlavně s pokorou. Ne, že by mě Rakušané znervózňovali, ale v žádném případě do zápasu nemůžeme jít s tím, že to automaticky vyhrajeme čtyři, nebo pět nula."

K nedávnému prohlášení rakouského trenéra Johanna Krankla, že Rakušané mají nejslabší reprezentaci za posledních třicet let, kouč Brückner uvedl: "To je spíš taková psychologická taktika, to neberu. Vždyť Rakousko vyhrálo v Bělorusku. A že prohrálo doma s Holanďany? S těmi dneska prohraje skoro každý."

Pravděpodobná sestava
Čech - Grygera, Bolf, Ujfaluši, Jankulovski - Šmicer, Galásek, Rosický, Nedvěd - Koller, Baroš.

Utkání na sparťanském stadionu v Praze na Letné začíná ve 20.30 a řídit je bude španělský rozhodčí Nieto.

Podrobnou on-line reportáž sledujte na internetové adrese fotbal.idnes.cz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze