Tady končím, křičel jablonecký Mehanovič. A stalo se, půjde do Zlína?

Jablonecký útočník Mirzad Mehanovič se snaží prosadit kolem Vlastimila Daníčka ze Slovácka. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

29 2017
Po prvním poločase nedělního domácího ligového zápasu 5. kola proti Zlínu předpověděl záložník Mirzad Mehanovič poněkud neobvyklou formou svůj bleskový konec v FK Jablonec.

Bosenský fotbalista psychicky neunesl, že ho trenér Klucký stáhl po 45 minutách za stavu 1:0 ze hry a u lavičky křičel tak nahlas, že ho na hlavní tribuně Střelnice muselo být slyšet až na horních VIP sedačkách.

„Cože? My vedeme a já mám střídat? Tady končím!“ zněla jeho poslední slova v zelenobílém dresu.

„Určitě to nebyla správná reakce. On je od toho, aby hrál, a já od toho, abych rozhodoval, kdo půjde na hřiště,“ reagoval po vítězném utkání (2:0) kouč Zdeněk Klucký.

Reakce vedení byla rychlá a ofenzivní středopolař z Bosny a Hercegoviny už není od pondělního dopoledne členem jabloneckého klubu. Smlouvu měl přitom uzavřenou do konce června 2019.

„Mirzad Mehanovič podepsal po vzájemné dohodě s vedením klubu předčasné ukončení smlouvy,“ potvrdil Martin Bergman, tiskový mluvčí klubu.

Čtyřiadvacetiletý Mehanovič přišel do Jablonce vloni v létě za éry kouče Frťaly z druholigového Varnsdorfu. V uplynulé sezoně 1. ligy odehrál 25 zápasů, z toho 15 v základní sestavě. Dokázal vstřelit šest gólů a patřil k nejlepším jabloneckým střelcům.

Jeho nejzářivějšími momenty byly dvě trefy do sítě Sparty při domácí výhře 3:1 a vyrovnávající gól na 1:1 v posledních vteřinách Podještědského derby v Liberci.

Už v jarní části dával najevo nespokojenost s malým herním vytížením a před startem letošní sezony byl hodně sebevědomý: „Abych řekl upřímně, tak doufám, že bych mohl dostávat víc prostoru, protože Pospíšil i Zreľák, kteří odešli, byli ofenzivní a podhrotoví hráči jako já.“

Jenže realita neodpovídala Bosňanovým představám. V prvních třech kolech ho trenér Klucký poslal na trávník až v závěru jako náhradníka, doma proti Dukle (2:2) už dostal šanci od začátku, dal krásný gól, ale v 70. minutě byl střídán, což už tehdy nesl nelibě, a v neděli jeho frustrace vygradovala naplno.

Před jabloneckým angažmá nakoukl Mirzad Mehanovič do 1. české fotbalové ligy v šesti zápasech v dresu Mladé Boleslavi a v Česku začal už sedmou sezonu. Kde zakotví teď?

Spekuluje se o zájmu Zlína, který potřebuje do konce týdne nahlásit soupisku 25 hráčů pro Evropskou ligu a shání fotbalisty do ofenzivy. Mehanovič figuruje na seznamu možných posil spolu se sparťany Vukadinem Vukadinovičem, Lukášem Julišem či jihlavským Petrem Hronkem.