Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obtížná skupina, malé stadiony. Počet vstupenek bude problém, mrzí Peltu

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

13 2015
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Šťastný výraz vypadá jinak. Fotbalový boss Miroslav Pelta hned po losování věděl, že před mistrovstvím Evropy bude muset vyřešit dost starostí. A nejde ani tak o těžké soupeře. „Hlavně pro naše fanoušky to bude náročnější,“ řekl Pelta.

Po losu asi nejste moc spokojený, že?
Teď mám stejný pocit, jako když nám vylosovali kvalifikační skupinu. Když jsme viděli Holandsko, Turecko a Island, nebylo mi nejlépe. Znovu jsme chytili velice těžkou skupinu. Na druhou stranu, česká reprezentace dokáže hrát s kýmkoli. Jsme turnajové mužstvo. Španělsko je absolutní špička, ale Chorvatsko a Turecko jsou země, se kterými se dá hrát o postup.

Ale to cestování...
Mužstvo bude bydlet v Tours, blízko letiště. Pro fandy to bude náročnější. Ale mělo by být dobré počasí, tak doufám, že si to lidi užijou. Snad jim složitější dostupnost nebude vadit.

Hraje se v Toulouse, St. Etienne a Lens, což jsou stadiony s nejnižší kapacitou.
Bohužel. Počet vstupenek bude ohromný problém. Dostaneme tak pět šest tisíc, ale zájem očekávám dvoj až trojnásobný. Musíme se s tím vypořádat. Teď hlavně začneme tvrdě pracovat na zázemí pro fanoušky a naše partnery.

Proč si vlastně trenér Vrba vybral základní tábor v Tours?
Hotel i stadion by po celou dobu našeho pobyt měly být exkluzivně pro nás. Po sportovní stránce má Tours všechno, co potřebujeme.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Testuj high-tech věcičky

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 55 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze