Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jarolím, nebo někdo jiný? Pelta oznámí, koho chce k reprezentaci

Miroslav Pelta by měl v pátek prozradit, s kterým trenérem jedná o angažmá ve fotbalové reprezentaci. | foto:  Michal Šula, MAFRA

8 2016
Kdo nahradí Pavla Vrbu u fotbalové reprezentace? Už v pátek po poledni by mělo být jasněji. Miroslav Pelta, šéf fotbalové asociace, by měl kolem druhé hodiny oznámit jméno trenéra, kterého si k národnímu týmu přeje. Kdo jím bude?

Utekl víc než týden od chvíle, kdy Pavel Vrba reprezentaci opustil a vydal se za dobrodružstvím do dagestánské Machačkaly. Nečekaně rychlý konec odstartoval hledání nového kouče, kvůli kterému Pelta zkrátil dovolenou v Řecku a pustil se do vyjednávání.

„Začínáme na tom intenzivně dělat a 8. července bych rád výkonnému výboru navrhl jméno nového kandidáta na post reprezentačního trenéra,“ slíbil tehdy Pelta.

Fanoušci i novináři jsou teď v napětí: jaké jméno asi Pelta v dejvickém hotelu Diplomat, krátce po vyhlášení ankety Zlatý míč, vytasí?

Největší šance se dávají Karlu Jarolímovi, současnému trenérovi Mladé Boleslavi. „Takový zájem potěší, ale není to téma dne. Se mnou nikdo nemluvil. Opravdu ne,“ přesvědčoval Jarolím před týdnem. „Kdo by o takové nabídce nepřemýšlel. Ale já to můžu začít řešit, až přijde. A žádná nepřišla. Teď mám jasno. Všechno běží, jak jsme se v Boleslavi dohodli.“

Jarolím je hlavním favoritem na uvolněné místo i proto, že Ivan Hašek, další pravděpodobný kandidát, jedná o angažmá v Emirátech. A tvrdí: „Myslím, že já mezi kandidáty na trenéra reprezentace asi nejsem. Když odchází trenér, tak přece musí být připraveny varianty, kdo přijde za něj. A já žádnou nabídku nemám.“

Kdyby se Pelta nedohodl s Jarolímem nebo jeho klubovým šéfem Josefem Dufkem, který trenéra chce udržet, musel by sáhnout po jiném kouči.

Nabízí se šéf reprezentační jedenadvacítky Vítězslav Lavička, fanoušci by si přáli Zdeňka Zemana, který dřív prošel i AS a Laziem Řím a teď je volný. Nebo že by Pelta překvapil zahraničním jménem?

Jasno by mělo být po druhé hodině odpoledne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze