Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kandidáty na trenéra mám, naznačil šéf Pelta. Ale tuší dlouhá jednání

10 2013
Turín (Od našeho zpravodaje) - Hlavní úkol pro fotbalového šéfa Miroslava Peltu zní jasně: najít nového kouče, jenž dovede český tým na následující Euro 2016. "Rezignaci trenéra Bílka přijímám," oznámil po prohře v Itálii, jež vzala Česku poslední špetku reálné šance na mistrovství světa.

Michal Bílek tedy končí, kdo tedy povede tým ve zbývajících dvou zápasech kvalifikace?
Bude to někdo z dosavadního realizačního týmu. Poslední dva zápasy chceme dohrát důstojně, ale výběr nového trenéra nesmíme uspěchat. Potřebujeme někoho, kdo týmu pomůže, aby se stejně jako v předchozích letech dostal na mistrovství Evropy.

Fotogalerie

Máte už představu, koho oslovíte?
Lhal bych, kdybych tvrdil, že žádná jména v hlavě nemám.

A řeknete?
Teď ne, nepředbíhejme.

Tak aspoň naznačte - budete chtít trenéra na plný úvazek, nebo je pro vás přijatelné, aby současně vedl i klub?
Přál bych si, aby byl u národního mužstva na plný úvazek.

Jak hodnotíte kvalifikaci?
Jako neúspěch. Skupina byla podle mého názoru hratelná, ale my jsme doma ze všech zápasů porazili jen Maltu. V takovém případě nemůžete pomýšlet na postup.

Co teď řeknete trenéru Bílkovi?
Tohle je neúspěch, ale chtěl bych mu poděkovat, protože nastoupil k týmu v nelehké roli, dovedl ho do baráže, pak na Euro, na něm základní skupinu.

Věřil jste ještě, když dal Kozák první gól a český tým v Itálii vedl?
Samozřejmě člověk věří. Ale tlak domácích byl obrovský a to si říkalo o vyrovnání. Navíc když střídali Rosický a Darida...

Mluvíte o Rosickém, co hráči? Neskončí někdo v národním týmu?
Bezprostředně po zápase jsem mluvil s Tomášem a cítím, že má chuť reprezentovat. Tahle kvalifikace je jednou kapitolou, která je za námi. Teď se musíme snažit v další postoupit na mistrovství Evropy 2016. Jde i o podstatné peníze.Najdete na iDNES.czmobilní verze