Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pelta o Masopustově úmrtí: Zcela nenahraditelná ztráta, byl jedinečný

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta | foto:  Michal Šula, MAFRA

29 2015
Velká ztráta nejen pro český, ale i pro světový fotbal. Tak vnímají úmrtí legendárního Josefa Masopusta představitelé Fotbalové asociace České republiky.

Masopust zemřel po dlouhé a těžké nemoci v pondělí dopoledne, bylo mu čtyřiaosmdesát let.

„Je to nesmírně smutná zpráva a tímto chci vyjádřit upřímnou soustrast celé rodině,“ uvedl předseda asociace Miroslav Pelta. „Josef Masopust byl jedinečnou osobností na trávníku i mimo hřiště a jeho skon se mě osobně nesmírně dotknul. Je to zcela nenahraditelná ztráta.“

Fotogalerie

Generální sekretář fotbalové asociace Rudolf Řepka ještě v neděli Masopusta navštívil v jeho dejvickém bytě ve společnosti předsedy UEFA Michela Platiniho. O den později se také on dozvěděl smutnou zprávu.

„Josef Masopust byl opravdovou legendou nejen českého, ale i světového fotbalu, a takových je opravdu jen velmi málo. Jeho odkaz včetně fenomenálních výkonů a rytířského chování by měl být vzorem pro všechny hráče,“ uvedl Řepka.

Masopust během kariéry táhl Duklu za úspěchy v domácí lize i v zahraničí, byl největší hvězdou reprezentace na stříbrném šampionátu v Chile v roce 1962. Ve stejném roce získal také Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy, což se do té doby a dlouho ani potom žádnému českému hráči nepovedlo. Až v roce 2003 na Masopusta navázal Pavel Nedvěd.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze