Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

Národní dům na Smíchově
17:53
Pozdravem "Fotbalu zdar!" ukončil Jan Obst mimořádnou valnou hromadu ČMFS.
17:50
"Nepovažuji se za předsedu z nouze, závěrečné hlasování to potvrdilo," řekl Obst a poděkoval i svému předchůdci Františku Chvalovskému za desetileté působení v čele českého fotbalu.
17:48
Valná hromada schválila usnesení, závěrečné slovo si vzal nový předseda ČMFS Jan Obst.
17:45
Delegáti z Čech návrh podpořili skoro všichni, ale Morava si svoji výhodu ochránila.
17:42
Chystá se závěrečné usnesení, ještě předtím musí delegáti rozhodnout o návrhu Jiřího Ryby, který požaduje, aby výkonný výbor do příští valné hromady připravil změnu stanov a zrušil dvoukomorového systém.
17:28
Posledním, třináctým členem výkonného výboru je Václav Severýn, který se stal předsedou řídící komise soutěží v Čechách.
17:27
Dalšími výkonného výboru jsou Václav Chvála a Josef Hadraba, kteří byli zvoleni za Čechy.
17:26
Stanislav Gajdůšek a Mojmír Fryčák budou novými členy výkonného výboru za Čechy.
17:24
Za kluby 1. a 2. ligy byli do výkonného výboru zvoleni Vlastimil Košťál (Sparta), Jiří Kubíček (Olomouc) a Vladimír Leška (Slavia).
16:38
Aklamací byl zvolen Jan Ševčík za předsedu řídící komise pro Moravu a Slezsko. O dalších funkcích rozhodne tajná volba.
16:32
Další střet Čechy v. Morava skončil těsným vítězstvím české strany: místopředsedou ČMFS za ligové kluby se stal šéf firmy STES Jaroslav Vacek, který poměrem 16:15 porazil bývalého šéfa Baníku Ostrava Jana Pavlisku.
16:31
Místopředsedou ČMFS za Čechy byl zvolen bývalý ligový rozhodčí Milan Brabec, který poměrem 102:23 porazil Jaroslava Kašpara.
15:40
Přestávku na spočítání hlasovacích lístků organizátoři spojili s pozdním obědem. Jednání by měla pokračovat v 16.30.
15:22
Prezident Sparty Vlastimil Košťál se vzdal kandidatury na post místopředsedy za ligu, ve hře zůstávají Jan Pavliska a Jaroslav Vacek. Začínají tajné volby, valná hromada byla přerušena.
15:19
Moravská komise zvolila aklamací Pavla Mokrého místopředsedou ČMFS. Nikdo nebyl proti, nikdo se nezdržel.
15:17
Ještě před volbami požádal o slovo Jan Kubíček ze Sigmy Olomouc, aby vysvětlil svůj názor na osamostatnění fotbalové ligy. Zároveň složil kandidaturu na post místopředsedy za ligu.
15:14
Schyluje se k volbám místopředsedů ČMFS. Kandidát za Moravu Mojmír Fryčák odstoupil, takže Pavel Mokrý zůstal jako jediný uchazeč o funkci prvního místopředsedy a bude volen aklamací.
15:12
Dosavadní místopředseda Jan Obst byl jednomyslně zvolen předsedou ČMFS. Pouze dva delegáti z Moravy se zdrželi, jinak celý sál hlasoval pro.
15:09
Zůstal Jan Obst jako jediný kandidát, volí se akllamací.
15:05
Dohadovací řízení skončilo úspěchem: Pavel Mokrý se vzdal kandidatury a doporučil svým voličům, aby podpořili Jana Obsta.
15:00
Po téměř půldruhé hodině dorazili mezi znuděné delegáty členové dohodovací komise. Všichni s napětím očekávají výsledek jednání.
14:04
Už půl hodiny trvá přestávka, během které v jednom ze salonků Národního domu probíhá dohodovací jednání.
13:34
V kuloárech se hovoří o tom, že Moravané požadují za podporu Obsta ústupky při volbách do dalších funkcí ve výkonném výboru. Často je skloňováno i jméno Rudolfa Bati, který se sice kandidatury vzdal, ale nyní by mohl být přijatelným kompromisem pro obě strany.
13:32
Česká strana vyslala na dohodovací řízení šéfy pražských "S" Lešku s Košťálem a dále zástupce okresů a nižších soutěží Herverta, Hadrabu a Chválu. Za Moravu budou jednat kandidát na předsedu Mokrý, dále Kubíček (manažer Olomouce), Krejčí (ředitel Brna), Baránek (majitel Poštorné) a Holub.
13:04
Delegáti z Čech a delegáti z Moravy si samostatně vybírají pětice svých zástupců do dohodovací komise.
12:58
Výsledky 2. kola voleb - česká komora: Obst 120, Mokrý 6. Moravská komora: Mokrý 67, Obst 6.
12:56
Také druhé kolo skončilo patovou situací, v Čechách vyhrál Obst, na Moravě Mokrý. Chystá se dohodovací řízení.
12:55
Valná hromada pokračuje, budou oznámeny výsledky druhého kola volby předsedy.
12:26
Volby předsedy ČMFS pokračují druhým kolem, už se nehlasuje pro Sikoru, přesto je velmi pravděpodobné, že se bude opakovat patová situace.


Najdete na iDNES.czmobilní verze