Moje vina. Nebylo to od nás dobré, ale měl jsem rozhodnout, litoval Škoda

1 2018
Počtvrté na jaře se sebevědomě postavil k pokutovému kopu, poprvé nedal. Selhání Milana Škody z prvního poločasu jako by podtrhlo výkon Slavie, která doma nečekaně podlehla Zlínu (1:2). „Velká část viny jde za mnou,“ řekl kapitán zklamaně.

Škoda, nejlepší slávistický střelec, sice Zlínu jednu branku dal, ale v dalších šancích neuspěl. Nejdřív při penaltě v první půli, pak při tutové šanci deset minut před koncem.

Byl sám před Zlámalem, který rychle vyběhl a zmenšil střelecký úhel. Škoda ho už jen trefil.

„Přesto, že jsme neodehráli dobrý zápas, měl jsem tutovku a měl jsem dát gól na dva jedna. Moje chyba,“ hlesl Škoda po utkání.

Za výsledek cítíte osobní odpovědnost?
Určitě. Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli a velká část viny jde za mnou.

Slavia - Zlín 1:2

Potřetí v řadě jste v zápase prohrávali. Dovedete vysvětlit, proč se to opakuje?
Těžko říct. Tohle je samozřejmě špatně, limituje nás to, bere nám to energii...

V čem jste v utkání byli horší než Zlín?
Nevím, brzo jsme prohrávali a posledních deset minut prvního poločasu z naší strany bylo opravdu špatných. Druhý poločas jsme to chtěli zlepšit, ale nevytvářeli jsme si šance, zkrátka to z naší strany nebyl úplně dobrý zápas.

To dokládá i vaše neproměněná penalta. Byl jste dopředu rozhodnutý, kam ji kopnete?
Byl. Myslel jsem, že tam brankář určitě nepůjde, protože je většinou kopu nahoru. Ale bohužel.

V závěru to bylo z vaší strany buď, anebo. Nelitujete, že jste hru až tak otevřeli? Jen díky tomu Vukadinovič sprintoval šedesát metrů sám na bránu a připravil rozhodující gól.
Nelitujeme, samozřejmě je to blbé, že jsme góla takhle v nastavení dostali, ale šli jsme za vítězstvím. Chtěli jsme rozhodnout, ale nevyšlo to.

Znamená porážka konec, byť jen teoretických nadějí na první místo?
Mohlo to být v tabulce o šest bodů, kdybychom vyhráli. Ale takhle? No, není to úplně ideální...