Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Špinavé sázky zabíjejí fotbal, míní Platini. MS v Kataru by hrál v zimě

Michel Platini by hrál mistrovství světa 2022 v zimě. Kvůli počasí v Kataru. | foto: AP

22 2013
Co je největší hrozba pro současný fotbal? Nelegální sázky. Tvrdí to prezident Evropské fotbalové unie Michel Platini. "Je to velký problém," prohlásil šéf UEFA.

Sedmapadesátiletý Platini, který během aktivní kariéry třikrát vyhrál Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu hrajícího v Evropě, to řekl v rozhovoru pro francouzské rádio RTL.

O čem přesně mluvil?

O nelegálních sázkách:
"Rasismus a násilí nezasahují jen do fotbalu, ale ovlivňují celou společnost. Na druhou stranu nás v současnosti ohrožují také nelegální sázky. To je pro mě největší problém. Když se budeme koukat na zápas a předem budeme znát výsledek, fotbal je mrtvý."

O mistrovství světa 2022 v Kataru:
"Mistrovství světa bychom měli pořádat v nejpříhodnější moment. V Kataru je v létě padesát stupňů Celsia. Měli bychom změnit datum, protože jinak tenhle turnaj spousta zemí nepřijme."

O videotechnologiích ve fotbale:
"Stojí to spoustu peněz. Padesát milionů eur za pět let! Fotbal je nejbáječnější sport na světě, který se formoval sto padesát let, a v některých nápadech nevidím žádný přínos."

O hráčích AC Milán, kteří nedávno kvůli rasismu odešli ze hřiště:
"Bylo to úžasné. Opravdu se mi to gesto líbilo. Taky jsem to lidem v AC Milán řekl a blahopřál jsem jim. Každopádně pravidla proti rasismu už existují. Když rozhodčí uslyší rasistické pokřiky, může přerušit zápas a diváky napomenout. Potom to může udělat ještě jednou. A potřetí už může ukončit zápas. Rozhodčí je totiž pánem na hřišti."

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze