Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potrestaný Platini na Euro může, ale oficiální funkci dostat nesmí

Michel Platini | foto: Platini kritizuje FIFU: Je mi z toho na nic, jsem znechuceniDNES.cz

8 2016
Michel Platini, který byl kvůli porušení etických pravidel potrestán čtyřletým zákazem činnosti ve fotbale a musel se vzdát pozice v čele UEFA, se možná objeví na mistrovství Evropy ve Francii.

Etická komise FIFA upřesnila, že Evropská fotbalová unie může bývalou francouzskou hvězdu na některé zápasy pozvat, Platini však při nich nesmí zastávat žádné oficiální funkce.

Původně se zdálo, že jeden z nejlepších fotbalistů historie Platini se bude moci Eura v rodné zemi zúčastnit jen jako běžný divák.

Dočasný generální sekretář UEFA Řek Theodore Theodoridis však nyní řekl, že podle dopisu od šéfa etické komise FIFA Hanse-Joachima Eckerta může být Platini i mezi pozvanými osobnostmi.

To UEFA podle Theodoridise ještě zváží. „Nepředpokládám, že by se zúčastnil zahajovacího zápasu,“ řekl Theodoridis. Euro odstartuje v pátek 10. června utkáním domácí Francie s Rumunskem.

Šedesátiletý Platini minulý měsíc po devíti letech rezignoval na post předsedy UEFA poté, co mu Sportovní arbitrážní soud (CAS) pouze snížil zákaz činnosti ve fotbale z šesti na čtyři roky.

Někdejší francouzský reprezentant byl potrestán za to, že v roce 2011 obdržel od tehdejšího šéfa FIFA Seppa Blattera bez jakéhokoli dokladu dva miliony franků (zhruba 50 milionů korun).

Autoři: ,


Témata: FIFA, Michel Platini, UEFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze