Ve fotbalové lize dostali ocenění za listopad Michal Škoda a trenér Vrba

Brněnský útočník Michal Škoda (vlevo) zpracovává míč, vpravo je zlínský Petr Hronek. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

6 2017
Nejlepším hráčem fotbalové ligy za měsíc listopad byl zvolen útočník Michal Škoda ze Zbrojovky Brno. Mezi trenéry ovládl hlasování Pavel Vrba, kouč na podzim neporaženého lídra tabulky nejvyšší soutěže navázal na zářijový triumf.

Škoda se po letním návratu z Lilleströmu rozjížděl pomalu a prostor dostal až v závěru podzimu, který zakončil třemi góly ve čtyřech zápasech a přispěl k důležitým výhrám v Jihlavě a nad Teplicemi. Proti severočeskému celku se prosadil po pouhé minutě na hřišti.

„Nevzpomínám si, že bych takhle rychle po střídání někdy vstřelil branku. Byla asi moje nejhezčí v kariéře,“ řekl Škoda, který se postaral o pět z dvanácti podzimních branek Brna.

Viktoria vstoupí do zimní přestávky s rekordním náskokem 14 bodů a také s rekordním ziskem 46 bodů. Vrbův tým sice v listopadu přišel po bezbrankové remíze v Teplicích o stoprocentní bilanci, ale doma porazil 1:0 Slavii, rozstřílel 4:1 Slovácko a v sobotu zdolal 2:0 Jablonec.

„Mít náskok čtrnáct bodů čtrnáct kol před koncem, to je určitě zajímavá věc,“ uvedl Vrba. „V létě jsem věřil, že budeme silní, ale samozřejmě jsem nečekal, že povedeme o 14 bodů. Z toho pohledu jsem opravdu strašně spokojený,“ dodal.