Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Asi nejlepší výkon týmu pode mnou, připustil trenér Bílek

CENNÁ VÝHRA BYLA BLÍZKO. Kouč českých fotbalistů Michal Bílek si proti Italům žádnou radost neužil. A když Petr Jiráček v závěru trefil tyč, zklamaně se chytil za hlavu. "Asi nejlepší výkon týmu pode mnou," připustil trenér Bílek | foto:  Michal Šula, MAFRA

8 2013
Nic jiného, než že je situace jeho týmu v kvalifikaci o mistrovství světa 2014 stále těžká, Michal Bílek říct po bezbrankové remíze s Itálií ani nemohl. Jinak však nemohl být trenér českých fotbalistů po bezbrankové remíze s Itálií nespokojen.

Panuje nyní v týmu zklamání z toho, že jste nad Itálií mohli vyhrát a nepovedlo se to?
Určité zklamání v kabině je. Sehráli jsem dobré utkání, soupeře jsme nepouštěli do šancí, nepustili je do jejich klasické hry, při které dobře drží balon a posílají ho za obranu. My jejich hráče dobře pokryli a průběh zápasu byl takový, že jsme je mohli porazit. Bohužel se to nepovedlo, i tak ale musím říct, že hráči podali velmi dobrý výkon. Sáhli si na dno sil, za což jim patří poděkování.

Nakolik remíza váš boj o šampionát komplikuje?
Situace je pořád stejně těžká. Získali jsme nyní bod, teď potřebujeme porazit Arménii, Bulharsko a Maltu, což nebude nic jednoduchého. A musíme zkusit něco vydolovat v Itálii.

VIDEO: Podívejte se na sestřih zápasu

Utkání Česko versus Itálie ve videoreportáži

Byl to nejlepší zápas vašeho mužstva v dosavadní kvalifikaci?
Jednoznačně.

A nejlepší výkon pod vámi vůbec?
Myslím, že jsme sehráli víc dobrých utkání...

Počkejte, nemyslím to nijak útočně.
Vidím to z jiného pohledu než vy nebo fanoušci. Ale ano: vicemistry Evropy jsme nepustili do šancí, přestříleli je, přehráli. Z tohoto pohledu jde o nejlepší výkon, který pode mnou tým sehrál.

Mohl být ještě lepší, kdyby se brzy nezranil levý obránce Limberský?
David Limberský má vynikající formu a i v úvodu zápasu ukázal, že je velmi platný. Nepanikaří, je výborný po technické i rychlostní stránce, což převedl třeba v okamžiku, když vyvezl mezi soupeřem balon. Škoda toho zranění. Ale jak Mára Suchý, který ho vystřídal, tak Michal Kadlec, který se za něj posunul doleva, si odvedli své. Souhlasím ale, že David je na postu levého beka trochu fotbalovější.

Fotogalerie

Odlišné příběhy prožili brankáři, že?
To, že Petr Čech moc práce neměl, je dobrá vizitka naší defenzivy. Zato Buffon zabránil našemu vítězství: chytal výborně a pokryl všechny šance. Byl to jasně nejlepší hráč Italů.

Naopak k vítězství vás zkusil vyloučením postrčit nezkrotný útočník Balotelli.
Hned jsme střídali, aby šel do hry druhý útočník Venca Kadlec. Už o půli jsme cítili šanci na tři body a ta se po vyloučení ještě zvýraznila. Udělali jsme pro to maximum.

Bylo součástí taktického plánu Balotelliho provokovat?
Rozebírali jsme jeho kvality i to, že je impulzivní. Ale záměrem nebylo ho vytočit, jen jsme mu neměli dát prostor, chtěli jsme mu chodit do těla. On některé situace neunesl, proto byl vyloučen.

Jak se vám líbil útočník Kozák?
Libor nebyl v jednoduché situaci, protože doteď sehrál za tým jen pár minut. Ale jsem s ním spokojen: podržel balon, byl silný v osobních soubojích, snažil se dostat do zakončení. V Laziu moc nehraje a já bych mu přál, aby byl v klubu, kde by pravidelně nastupoval. Pro něj i pro národní tým by to bylo lepší.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze