Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nechci hrát ve skupině páté housle, vyhlásil liberecký Rabušic

Michael Rabušic | foto: Petrášek RadekČTK

19 2013
Freiburg (Od našeho zpravodaje) - V úterý měl 24. narozeniny a velice rád by je oslavil úspěšným vstupem do Evropské ligy. Reprezentační útočník Michael Rabušic bude patřit k hlavním zbraním fotbalistů Liberce v dnešní úvodní bitvě základní skupiny H na hřišti německého Freiburgu.

"Máme splněno. Nikdo nečekal, že se dostaneme do hlavní soutěže. Teď se můžeme fotbalem bavit," říká Rabušic.

Sledoval jste pozorně ligové zápasy Freiburgu?
Viděl jsem v televizi, když hráli s Bayernem. Proti favoritovi bojovali na 110 procent jako klasické německé mužstvo. Hráči jsou fyzicky výborně připravení. Trošku tam schází fotbalovost, jakou má třeba Plzeň nebo italské Udine, se kterým jsme hráli v předkole, ale dohánějí to nasazením a silou.

Zatím jsou v bundeslize druzí od konce a nejsou v dobrém rozpoložení, což hraje pro vás.
Mluvíte jako moje přítelkyně. Ta se podívala na tabulku, viděla, že Freiburg je předposlední a Sevilla je taky vzadu, takže to prý bude v pohodě. Ale je začátek ligy, tabulka ještě o ničem nevypovídá.

Cítíte z vašeho týmu sebevědomí?
Ano. Když se to tak vezme, máme vlastně splněno. Nikdo nečekal, že se dostaneme do hlavní soutěže. Teď tam jsme a chtěl bych, abychom se fotbalem bavili. Aby to byla zábava, ale zároveň podepřená prací. Pak přijdou i výsledky.

Jste rád, že proti vám asi nenastoupí zraněná posila Freiburgu, explzeňský Vladimír Darida?
Je mi ho líto, ale pro nás by bylo dobře, kdyby nehrál. I když věřím, že se brzy uzdraví, je to výborný hráč, dalšího takového tam nemají.

Sevilla je asi favoritem skupiny. Kde vidíte Liberec?
Já bych chtěl, abychom bojovali o druhé místo. Podle mě je to v našich silách. Sebevědomí nám nechybí a dokázali jsme si, že pokud budeme hrát zodpovědně na sto procent, máme i na tyhle soupeře. Proto bych si přál, abychom ve skupině nehráli páté housle.Najdete na iDNES.czmobilní verze