Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mezi vyvolenými byli i Jiránek a Nedvěd s Barošem

14 2002
Teplice - Deset hráčů se semklo kolem šedovlasého muže, ten otevřel zelenobílé papírové desky a volnou rukou začal rozmáchle gestikulovat. Trénink fotbalové reprezentace právě přešel do své nejdůležitější části, po asistentech, kteří vedli rozcvičku, si vzal hlavní slovo trenér Karel Brückner. "Na pořádný nácvik není čas, jen si opakujeme různé varianty kombinací," prozradil kouč. Po sobotním utkání v Moldavsku a následném pražské regeneraci se jeho tým konečně připravoval s míčem a na kvalitní trávě. Reprezentaci přivítaly Teplice, dějiště středečního zápasu s Běloruskem.Názor expertů: Sestava se měnit bude

"Nemáme žádné raněné, mužstvo je kompletní," říkal spokojeně cestou ze hřiště Brückner. Měl za sebou klidný den, už žádné cestování, žádné překonávání problémů.

V pondělí dopoledne kouč udělal v jednom ze salonků teplického hotelu tečku za sobotní deštivou moldavskou kapitolou vyhodnocením utkání, a rychle začal hráče připravovat na další duel. "Pustili jsme si na videu fragment zápasu Bělorusů v Nizozemsku a ukázali jsme si některé důležité okamžiky," prozradil kouč.

Odpolední trénink přinesl první praktické nácviky. "Je to jen takové pokračování teoretické přípravy, není čas na velké opakování. Hlavně potřebujeme, aby hráči viděli konkrétní situace na hřišti," řekl 62letý trenér.

Do nácviku se výrazněji než v minulém týdnu zapojili Nedvěd s Barošem, kterým už vypršel disciplinární trest. Oba byli i v desetičlenném hloučku, jemuž kouč své záměry vysvětloval obzvlášť pečlivě.

Naopak Štajner s Vachouškem, přímí aktéři moldavského souboje, si oblékli se sobotními náhradníky žlutá rozlišovací tílka a při nácviku pomáhali spíše jen jako figuranti. Stejná úloha připadla i Grygerovi, jehož v privilegované skupince nahradil Jiránek.

Brankáři trénovali zvlášť, nácvik rychlého přechod do útoku s využitím křídelních hráčů prováděl Brückner s obrannou čtveřicí Jiránek, Bolf, Ujfaluši, Jankulovski, zálohou Poborský, Rosický, Galásek, Nedvěd a s útokem Baroš, Koller.

"To ještě nemusí nic znamenat, zítra se možná úlohy vymění," tvrdil Karel Brückner. "Nemůžeme donekonečna nacvičovat stejnou akci s různými hráči. Všechny jsem nabádal, aby sledovali své alternace."

Jako první z trávníku na rehabilitaci odkráčel Tomáš Rosický, který ještě stále cítí bolesti v zádech. "Ale není to nic, kvůli čemu bych nemohl nastoupit," poznamenal. Naopak ještě dvacet minut po ostatních si přidávali Nedvěd s Čechem. Zatímco gólman čelil střelbě téměř celého realizačního týmu, kapitán týmu si na druhé straně hřiště vystačil sám.

Fotbalový reprezentant Marek Jankulovski odpovídá čtenářům iDNES v internetovém on-line rozhovoru.

Liverpoolský útočník Milan Baroš na reprezentačním srazu odpovídá novinářům.

Tomáš Hübschman a Petr Čech hrají na pokoji počítačové hry.

Tomáš Ujfaluši vysypává míče před tréninkem fotbalové reprezentace.

Útočník Jan Koller při tréninku.

Počítačoví hráči Petr Čech a Tomáš Hübschman hrají na pokoji při reprezentačním srazu.

Kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd odchází z teplického hotelu Prince de Ligne.

Jan Koller se protahuje na tréninku fotbalové reprezentavce v Teplických před kvalifikačním zápasem s BěloruskemNajdete na iDNES.czmobilní verze