Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mezi fotbalisty vynikali kapitán a střelec

Jan Koller - dres 2. 4. 2003 - Útočník Jan Koller v zápase s Rakouskem, který se hrál 2. 4. 2003 (jak je zřejmé z jeho dresu) | foto: Reuters

3 2003
Praha - Fotbalový kapitán Pavel Nedvěd s kanonýrem Janem Kollerem ovládli kvalifikační zápas s Rakouskem, skvěle jim kryl záda brankář Petr Čech. Ale v národním týmu nezklamal nikdo. V hodnocení uděluje MF DNES známky od 1 do 5 s využitím půlbodů. Zhodnoťte sami výkony reprezentantů: Kdo byl nejlepší? x Kdo vás zklamal?

Petr Čech 1 Perfektně vykryl jedinou nebezpečnou šanci Rakušanů, po rohu, ještě za stavu 0:0. Vlastní obránci mu dávali vyniknout jen ošemetnými zpětnými přihrávkami.

Zdeněk Grygera 2.5 Neúnavně se nabízel nabíháním do křídla, ale vidět tolik nebyl. A když, zblízka trefil gólmana. Jednou se nechal obelstít Herzogem.

René Bolf 2.5 Jistotou nezářil, ale nic nepokazil. Posbíral míče a rychle je uklidil do bezpečí.

Tomáš Ujfaluši 1.5 Možná to někdy vypadalo, že brání až s přílišným klidem. Ale všude byl včas. Kraloval ve vzduchu před svou i soupeřovou brankou.

Marek Jankulovski 2 První chyboval, první dostal žlutou kartu, první vypálil. Šikovný Schopp mu v prvním poločase občas zamotal hlavu i nohy. Výborně splnil roli penaltového kata. Perfektním centrem přispěl k druhému Kollerovu gólu. Lepší při útočné smršti v závěru.

Karel Poborský 1.5 Hodně těžil z Nedvědových pasů, většinou úspěšně unikal po své pravé lajně. Zařídil první branku. Sám svoji střelu ve druhé půli do sítě neprotlačil. Občas nedotáhl akci až k finální přihrávce.

Tomáš Galásek 1.5 Poté, co mu Herzog ošklivě zajel do kolena, se přestal s míčem párat. Tvrdými a nekompromisními skluzy spolehlivě vyčistil svůj prostor. Kolmými přihrávkami se snažil hledat hrotové muže.

Pavel Nedvěd 1 Dozrává? Ano, splnil roli vůdce. Do začátku vletěl možná divoce a kazil. Ale vytáhl tápající tým z lehké krize vedoucím gólem, mazáckým obloučkem přes gólmana. Navzdory bolavému kotníku naběhal kilometry, dirigoval hru, přesně a chytře přihrával. Při jeho vystřídání burácel stadion víc než při gólech.

Vladimír Šmicer 2 Podobně jako v sobotu v Nizozemsku hodně aktivní, byť méně efektivní. Držel se více u levé strany. Lépe se rozjížděl po přestávce, ale brzy ho vystřídal Rosický.

Jan Koller 1 Dva góly ho posunuly už na šestou příčku v historickém pořadí kanonýrů fotbalové reprezentace všech dob. Čněl jako maják. Na hrbolatém terénu mu sice někdy odskočil míč, ale opět pracoval skvěle. Při sklepávání míčů si dovolil i patičku. Obě šance proměnil bravurně. Na zemi čistou kličkou brankáři, ve výskoku se vyznal v tlačenici.

Milan Baroš 1.5 Jakmile měl více prostoru, jako obvykle pelášil k brance. Jenže Rakušané mu ho moc nedali, pak se prosazoval hůř. Vypíchl míč pro Kollerův gól, zajistil penaltu a oslabení. Škoda že neproměnil jednu ze dvou šancí.

Tomáš Rosický 2 Naskočil do rozjetého vlaku. Vezl se, ale také přiložil pod kotel. Tu vtipnou narážečkou, tu nekompromisním obranným zákrokem.

Štěpán Vachoušek a Vratislav Lokvenc už hráli jen krátce, a nebyli proto hodnoceni.

Autoři:


Česká spořitelna, a.s.
Manažer/ka externího prodeje - Východní Čechy

Česká spořitelna, a.s.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze