Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mezi dvěma tréninky teklo šampaňské

12 2003
Praha - Dvoufázový trénink na strahovském stadionu Evžena Rošického měli ve středu naplánovaný čeští fotbaloví reprezentanti. Na sobotní přátelský zápas s Kanadou v Teplicích se připravovalo devatenáct hráčů, přestože původní nominace byla dvaadvacetičlenná. Postupně z ní však vinou zranění vypadli Rosický, Šmicer, Jiránek, Holeňák a Lokvenc, trenér Karel Brückner poté dodatečně povolal Sionka s Voříškem.

Příjemným intermezzem mezi tréninky byl slavnostní křest knihy "Hoši, děkujeme!", která mapuje kvalifikační cestu národního mužstva na evropský šampionát, jenž proběhne příští rok od 12. června do 4. července v Portugalsku.

Křtu publikace se v hotelu Praha zúčastnili všichni reprezentanti a šampaňským ji vedle autora Karla Felta polili kapitán mužstva Pavel Nedvěd, trenér Brückner a manažer národního mužstva Vlastimil Košťál.

Karel Poborský poté ujistil, že on a spoluhráči utkání s Kanadou vůbec nevnímají jako nějakou procházku na rozloučenou s namáhavou sezonou.

"Je to zápas jako každý jiný, prostě mezistátní," poznamenal fotbalista, který v sobotu vyrovná letitý rekord internacionála Zdeňka Nehody, jenž reprezentoval devadesátkrát. "Nemůžeme si pokazit vynikající reputaci tím, že bychom Kanadu vzali na lehkou váhu."

Reprezentanti si v Praze naposled zatrénují ve čtvrtek dopoledne, následuje regenerace a po krátkém odpočinku na hotelových pokojích se fotbalová výprava přesune do dějiště zápasu.

Jejím domovem bude tradičně teplický hotel Prince de Ligne. V pátek večer fotbalisté absolvují poslední předzápasový trénink na stadionu Na Stínadlech, sobotní výkop je naplánován na 17.00.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze