Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mexičané povolali tři hráče z Evropy

13 2006
Mexico City - Barcelonský obránce Rafael Marquez nechybí v mexické nominaci na mistrovství světa. Trenér Ricardo Lavolpe vedle něj povolal i další opory z evropských klubů: útočníka Jareda Borgettiho z Boltonu. Třetím hráčem působícím v Evropě je útočník Guillermo Franco ze španělského Villarrealu.

Ten pochází z Argentiny a jeho nominace společně se zařazením naturalizovaného Brazilce Antonia Naelsona vyvolala v Mexiku stížnosti fanoušků na to, že jejich zemi reprezentují cizinci.

Do obrany trenér Lavolpe nominoval i sedmatřicetiletého Claudia Suáreze, který startoval už na světových šampionátech v letech 1994 a 1998. Před čtyřmi lety v Japonsku a Koreji kvůli zranění chyběl.

Už ze širší nominace bylo jasné, že kouč nepočítá se službami zkušeného útočníka Cuauhtémoka Blanka. Blanco byl na minulých dvou světových šampionátech, ale souboje v Německu se skvělého technika, který proslul originálními kličkami a v reprezentaci nasbíral 84 startů, týkat nebudou.

Trenér toto rozhodnutí vysvětlil tím, že se mu útočník nehodí do herní koncepce.

Nominace Mexika, brankáři: Oswaldo Sánchez (Guadalajara), Jesus Corona (Tecos), Guillermo  Ochoa (América);
obránci: Rafael Marquez (FC Barcelona/Šp.), Claudio Suárez (Chivas/USA), Carlos Salcido, Francisco Rodríguez, Gonzalo Pineda (všichni Guadalajara), José Antonio Castro (América), Mário Méndez (Monterrey), Ricardo Osorio (Cruz Azul), Andres Guardado (Atlas);
záložníci: Antonio Naelson (Toluca), Luis Pérez (Monterrey), Pavel Pardo (América), Gerardo Torrado (Cruz Azul), Rafael García (Atlas), Ramon Moráles (Guadalajara), José Arellano (Monterrey);
útočníci: Guillermo Franco (Villarreal/Šp.), Jared Borgetti (Bolton/Angl.), Francisco Fonseca (Cruz Azul), Omar Bravo (Guadalajara).

Autoři: ,


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze