Měl jsem dát branku, říká Navrátil

29 2006
Příbram - Měl ze všech na hřišti nejblíže ke vstřelení gólu. Chyběl mu snad centimetr nebo dva, aby překonal mosteckého gólmana Vaniaka. A zřejmě by to byl gól rozhodující, neboť už nikdo další na hřišti recept na překonání brankáře nenašel. Ale stoper fotbalové Příbrami Jakub Navrátil trefil hlavičkou z deseti metrů pár minut před koncem jen pravou tyč a zápas skončil 0:0.

"Otepka mně poslal míč parádně přímo na hlavu. To měl být gól,“ konstatoval tichým hlasem dvaadvacetiletý Jakub Navrátil.

Předvedli jste dva rozdílné poločasy. V prvním jste skoro nebyli na hřišti, ve druhém jste měli značnou převahu. Čím to?
Jenže převaha nám nebyla nic platná, nezužitkovali jsme ji. O přestávce jsme si v kabině vytýkali chyby. Řekli jsme si co děláme špatně a změnili jsme to. Snažili jsme se to zlepšit a povedlo se.

Co vám trenér Barát řekl, že máte ve druhé půli změnit?
Všechno. Především trochu zjednodušit hru. Dát tomu trošku rozum. Udělali jsme i změnu ve středové řadě. Bohužel se nepovedlo dát gól.

Co k němu chybí? Nepřekonali jste brankáře soupeře ve druhém utkání v řadě. Přitom šance byly...
Vždycky chybí nějaký kousek, třeba u mě to šlo do tyče. Takže nevím, opravdu nevím... Snad chybí štěstí. Pak chybí už taky nálada, takové situace na ní nepřidávají.

Hrálo se na mokrém trávníku, celý zápas neustále mžilo, hodně to klouzalo. Bylo to nepříjemné?
Takový je trávník už týden. Při tom počasí to tady jiné nebude. Je to nepříjemné, ale pro oba týmy stejné.

V Brně jste dávali najevo, že stojíte za klubovým šéfem Starkou a měli jste na sobě pod dresy trička s nápisem "Jardo, jsme s tebou.“ Tentokrát nic podobného nebylo?
Ne, mám normální tričko. Dneska bez nápisu. Chcete se podívat?

Hovoří se v kabině o situaci v klubu, o tom, že je šéf ve vazbě?